Büyükşiehir’den Özel Çocuklara Özel Bir Gün

Okunma: 1400
Ege - Denizli 16 Kasım 2016 14:50
Videoyu Aç Büyükşiehir’den Özel Çocuklara Özel Bir Gün
A
a

Engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde yer almaları için başarılı projelere imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez özel çocuklar için özel bir gün hazırladı. Down sendromlu çocukları ağırlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, onlara itfaiye ve zabıtayı tanıtarak, eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladı.

http://akishaber.com.tr/

Engelli vatandaşların topluma kazandırılması için birçok çalışmayı hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, özel çocukların keyifli bir gün geçirmesi için özel bir etkinliğe imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığının gerçekleştirdiği çalışma ile; down sendromlu çocuklara itfaiyecilik ve zabıtalık meslekleri tanıtıldı. İlk etkinlik down sendromlu çocukların Gülbahar Sarmacı ve Sina Erim eşliğinde İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçelievler Mahallesi’ndeki eğitim merkezine gelmesiyle başladı. Aralarında Büyükşehir Belediyesi Down Kafe’de çalışanların da bulunduğu gruba öncelikle itfaiye ile ilgili bilgiler verildi. İtfaiyeci üniforması giydirilen grup, itfaiye araçlarıyla gezdirildikten sonra kendileri için düzenlenen yangın söndürme eğitimine katıldı.

Yangın söndürdüler, esnaf denetlediler

Eğlenceli ve renkli görüntülere sahne olan ilk programın ardından özel çocuklar daha sonra Zabıta Dairesi Başkanlığının Kayalık Caddesi’ndeki merkezini ziyaret etti. Burada da zabıta üniforması giydirilerek, zabıtalık mesleği anlatılan çocuklar bilgilendirmenin sonunda grup zabıtalarla birlikte şehir turu atarak minibüs hatlarını ve esnafı denetledi. Gün boyunca itfaiye ve zabıtalık mesleği hakkında bilgi edinen çocuklar unutulmaz bir zaman geçirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

2017 Başbuğ Yılı İlan Edilsin mi ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • Dost Siteler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat