''Kadına Saygı'' Sloganıyla Sahadalar

Ege - Denizli 8 Mart 2018 15:23
Videoyu Aç ''Kadına Saygı'' Sloganıyla Sahadalar
A
a

''Kadına Saygı'' Sloganıyla Sahadalar

http://www.denizli.bel.tr/
TÜRKİYE Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Şubesi tarafından bu yıl 'Kadına Saygı' sloganıyla, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir araya gelen kadınlar, halı sahada futbol oynayarak hünerlerini sergiledi.

TÜFAD Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil, Dünya Kadınlar Günü kapsamında bu yıl 'Kadına Saygı' sloganıyla 'Annem Futbol Oynuyor' adlı halı saha etkinliği düzenlediklerini söyledi. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan kadınlardan oluşan 3 takım futbol oynamak için sahaya çıktı. Halı sahada futbol oynayan anneler, kadınların her işte başarılı olduklarını saha çıkarak göstermek istediklerini söyledi. Saha kenarında bekleyen çocuklar ve eşleri de, futbol oynayan kadınlara destek verdi. Etkinlik keyifli bir ortamda tamlandı.

TÜFAD Başkanı Bülent Fil, amaçlarının kadına saygı olduğunu belirterek, "Bu yıl 9. kez yapıyoruz. Organizasyonumuzu yapmamızın temel amacı, toplumda kadına yönelik duyarlılığı arttırmak. 'Kadına Saygı' sloganıyla yaptığımız halı saha etkinliğinde kadınlara dikkat çekmek istiyoruz. Kadınlara hak ettikleri saygıyı göstermemiz gerekiyor. Kadınlar şiddet görüp öldürülüyor. Bunun önüne geçmek için, farkındalık oluşturacağız. Elbirliği ile kadına şiddete son vereceğiz" dedi.
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/