''Yeniden İmza Toplar,Mücadelemize Devam Ederiz''

Özel Haber 1 Temmuz 2016 19:08
Videoyu Aç ''Yeniden İmza Toplar,Mücadelemize Devam Ederiz''
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli eski Milletvekili Av. Salih Erbeyin, kurultay sürecinde gelinen noktayı değerlendirdi.

http://www.denizli.bel.tr/
MHP’deki hukuki süreçte son durum hakkında bilgi veren Erbeyin,  Mahkemeye yapılan itiraz reddedilirse yeniden imza toplayacaklarını ve mücadeleye sonuna kadar devam edecekleri mesajı verdi.  Erbeyin, Ankara 3. Asliye Mahkemesi’nin tüzük değişiklikleriyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı aleyhine, başvuruda bulunulduğunu kaydetti. YSK’nın henüz yerel mahkeme kararına yapılan itiraz sonuçlanmadan karar verdiğini vurgulayan Erbeyin, MHP Genel Merkezi’nin kendi ilan ettiği 10 Temmuz’da kongre yapılmasından vazgeçtiğini beyan etmesi nedeniyle YSK’nın böyle bir karar aldığını söyledi. Erbeyin, “Bu ayrımı iyi değerlendirmek gerekiyor. YSK, Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu’nun kararını incelemeden, konusu kalmadan red kararı verdi. MHP Genel Merkezi’nin kongre yapmaktan vazgeçmiş olması nedeniyle inceleme yapmaya gerek olmadığına karar verdi” dedi.

“HUKUKİ MÜCADELE BİTMEDİ”

Şu anda süreçte eğer bugünkü itirazlarına olumlu yanıt alırlarsa 10 Temmuz’da seçimli kongre yapılabileceğini kaydeden Erbeyin,  böylece 19 Haziran’daki tüzük değişikliklerinin yürürlüğe girmiş olacağını vurguladı. Ankara 3. Asliye Mahkemesi’nden itiraza ret yanıtı çıkarsa kongre yapılamayacağını belirten Erbeyin, “Beklentiler, ümitler boşa düşmüş olacaktır. Yeniden sil baştan imza toplayıp, yeniden genel merkeze müracaat edip seçimli kongre yapmak için bir süreç başlayacaktır. Henüz hukuki mücadele bitmedi. Ama bitse de biz imza toplayıp yine olağanüstü kongre yapma kararındayız. Elimizde Yargıtay’ca onanmış bir emsal karar var ve bu nedenle hukuki süreç hızlı ilerler. Kasım ayında genel merkezi kongreyi davet etmek gibi bir süreç başlayacaktır” diye konuştu. MESUT GÜLER
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat