27 Aile Mutlu Oldu

Gündem 10 Kasım 2018 14:59
Videoyu Aç 27 Aile Mutlu Oldu
A
a

Tavas ilçesi, Medet Mahallesinde, İskân Kanunu çerçevesinde yapılmış olan “Köy Gelişme Alanı” uygulaması arsa dağıtım etkinliği Vali Karahan ve Nihat Zeybekci’nin katılımlarıyla yapıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Valimiz Hasan Karahan “Köy Gelişme Alanı” uygulaması arsa dağıtım etkinliğinde yapmış olduğu konuşmasında; bu sit alanlarında inşaat izni yapacak biçimde tapu alarak üzerlerine binayı yapabilmenin çok zor olduğunu, çok şükür büyük gayret ile ve ısrarla sonuç aldıklarını ve bu önemli başlangıcı aştıklarını, arsaların tapusunu bugün teslim ettiklerini en kısa zamanda hep beraber ihaleleri yapılan olan binaları da tamamlayarak tapuları ev olarak vererek, emekli kardeşleri sıcak yuvalarına kavuşturacaklarını, bu güzellikleri hep beraber yaşamanın nasip olmasını, dünyada mekânsız ahirette imansız olmayacağını belirtti.

27 Aile Aldı

Konuşmalardan sonra hak sahibi kabul edilmiş 27 aileye tapuları, Valimiz Hasan Karahan ile Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Nihat Zeybekci ve diğer protokol üyelerince verildi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2014 senesinde Etüt programına alınıp 5543 sayılı İskân Kanunu çerçevesinde “Köy Gelişme Alanı” uygulamasına başlanılan, Medet Mahallesinin şu anki yerleşim yerinin tamamının 1. Derece Arkeolojik Sit Alanında kalması nedeni ile yeni yerleşim yeri oluşturulması çalışmaları Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat