30 Kişi Tutuklandı    

Ege - Denizli 21 Eylül 2018 17:33
Videoyu Aç 30 Kişi Tutuklandı    
A
a

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Denizli’de uyuşturucu madde ticaretinde bulunan şahıs ve organizasyonlara karşı yapılan çalışmalar sürüyor.

http://www.denizli.bel.tr/
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 2018-2019 Eğitim Öğretim senesinin başlaması ile Denizli çapındaki önlemlerini daha da artırdı. Sokaklarda uyuşturucuya geçit vermeyen narkotik birimleri yaptıkları kontroller ve uygulamalarla okul bölgelerindeki güvenliği sağladılar. En son 19 Eylül’de Denizli merkezinde pek çok personelin katılımları ile çevresel faktörler bakımından riskli görülen bölgelerde belirlenmiş okul çevrelerinde, park, bahçe ve umuma açık yerlerde narkotik uygulaması yapıldı. Şüpheli görülen 338 kişi, 115 araç ve metruk binalar denetlendi. Motorize narkotim ekipleri ve sivil ekiplerce uyuşturucu madde kullanıcısı oldukları tespit edilen 3 şahıs yakalandı. Şahısların üstünde bulunan 6,3 gram esrar maddesine el konuldu.

Zehirlere El Koyuldu

Denizli’ye ulaşan uyuşturucu maddelerin sokağa dağıtılmadan toplu bir şekilde ele geçirilmesi için yabancı kökenli şahıslarca kullanılmış olan kiralık apartlara operasyon yapıldı. Ekipler apartların içinde asma tavan aralığı, banyo-tuvalet havalandırmaları gibi yerlere zula yapılıp saklanmış olan yüklü miktarda uyuşturucu madde buldu. Sürdürülen çalışmalarda yakalanmış olan 504 gram metamfetamin maddesine, 700 gram eroin maddesine, 300 gram esrar maddesine ve 130 adet uyuşturucu hapa el konuldu.
 
Adli makamlara gönderilen 15’i yabancı kökenli kırk üç zanlından 12’si Afgan ve İran kökenli olmak üzere otuz zanlı tutuklandı ve 34 zanlı ile alakalı yasal işlem yapıldı.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat