Adnan Başkan Çok Acı Konuştu!

Okunma: 2290
Ege - Denizli 28 Kasım 2016 10:15
Videoyu Aç Adnan Başkan Çok Acı Konuştu!
A
a

Denizli Süper Amatör Lig ekiplerinden Çal Belediyespor’un Başkanı Adnan Tatar, mevcut eğitim sistemiyle Türkiye’nin başarılı sporcu yetiştirme şansının az olduğunu söyleyerek, “Tüm spor kulüpleri mevcut eğitim sisteminden dertli. Çoğun dersler ve sınavlar nedeniyle çocuklarımız spor ile eğitim arasında seçim yapmak zorunda kalıyor” dedi.

http://www.denizli.bel.tr/

Çal Belediyespor’un alt yapısında oynayan bazı oyuncuların deplasman maçlarına yoğun derslerinden ötürü gitmediğini, aynı sorunu bir çok takımın yaşadığını söyleyen Adnan Tatar, “Olimpiyatlarda dökülüyoruz. Alt yapılardan oyuncu yetişmiyor. Spor yapan bir çok öğrenci, sporu bırakmak zorunda kalabiliyor. Çünkü, spor maalesef toplumda çok değer görmüyor. Öncelik dersler oluyor. Böyle olunca da eğitimsiz sporcu sayısı artıyor. Tüm spor kulüpleri mevcut eğitim sisteminden dertli. Çoğun dersler ve sınavlar nedeniyle çocuklarımız spor ile eğitim arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Bu sistem böyle devam edemez. Başarılı insanlar yetiştirmek için öncelikle başarılı sporcular yetiştirebilmeliyiz” dedi.

Çal Belediyespor Başkanı Tatar, Hollanda, İsviçre, Almanya ve Fransa gibi ülkelerin eğitim sisteminin iyi irdelenip, spor ile eğitimi nasıl bir arada başarıyla organize ettiklerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat