AK Kadınlardan Aşure Hayrı

Ege - Denizli 17 Ekim 2017 16:11
Videoyu Aç AK Kadınlardan Aşure Hayrı
A
a

AK Kadınlardan Aşure Hayrı

http://www.denizli.bel.tr/
AK Parti Denizli Kadın Kolları tarafından geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında yapılan aşure etkinliğine Pamukkale Belediye başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve bir çok vatandaş katılım gerçekleştirdi.

Denizli Devlet Hastahanesi’nde gerçekleştirilen aşure etkinliğinde 4 bin kişilik aşure dağıtıldı.

Günün anlam ve önemine dair açıklamada bulunan AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir;  Ortak acılarda buluşamayanlar müşterek gelecekte birleşemezler. Aşuremizin bereketi ülkemize ve vatanımıza bereket getirmesini temenni ediyorum, hayırlı olsun ” dedi.

Başkana Akdemir devamla şunları söyledi:

“Geleneksel hale getirdiğimiz aşure etkinliğimizde amacımız toplumsal birlikteliğin ve toplumsal barışın devamına katkı sağlamaktır. Aşure etkinliğimize katılan tüm katılımcılara ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle yüzyıllardır süregelen geleneğin ve Muharrem ayının birlik ve beraberliği pekiştirmesini, herkese bolluk, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.

Bu ayda birçok önemli hadise gerçekleşmiştir. Muharrem ayı aynı zamanda hicri yılın başlangıcıdır. Bu dönemde Peygamber Efendimiz Mekke'den Medine'ye göç etmiştir. Muharrem ayında 10 peygambere 10 mucize ihsan edilmesi gibi çok özel olaylar olmuş, ama peygamberimiz Hz. Muhammed’in ciğer paresi torununun Kerbela’da şehit edilmesi gibi bir vahşette bu ayda gerçekleşmiştir. Bu vesileyle başta Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Aşure; paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazi anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımakta.

Tıpkı Aşure ayında bir araya gelen farklı bakliyat ve meyve tatlı ve ekşilerin birlikte uyum içerisinde nasıl güzel bir tat veriyorsa. Bizler de Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez, Arap ve Roman hep birlikte bir milletiz, farklılıklarımız bizim kültürel zenginliğimizdir.  Bu hayırlı günün tüm kardeşlerimize, Ümmet-i Muhammed’e hayırlar ve mutluluk getirmesini ve yine bu önemli günde dünya genelinde yaşanan savaşların, haksızlıkların ve zulümlerin sona ermesi için dua ediyoruz. Bolluk ve bereket getirmesi temennisiyle İslam Alemi’nin bu mübarek gününü kutluyor, tüm halkımıza esenlikler diliyorum” dedi.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/