Anma Töreninde Mustafa Kemal Aşkı

İlçe Haberleri 10 Kasım 2018 14:39
Videoyu Aç Anma Töreninde Mustafa Kemal Aşkı
A
a

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. Senesinde yurt çapında olduğu gibi Denizli’nin Çal ilçesinde de yapılan tören ile anıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Bir öğrenci şiir okurken gözyaşlarına hakim olamadı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, Atatürk için göz yaşı döken öğrenciye mendili vererek onu teselli etti.

Çal’da, Atatürk’ü anma programına Belediye Kültür Sarayı Tören Alanı’nda başlandı. Daha sonra Belediye Düğün Salonu’nda günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Şiir okuyan Çal Cumhuriyet Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Raziye Pekdemir, göz yaşlarına hakim olamadı. Sahnede göz yaşlarına hakim olamayan Raziye Pekdemir protokol, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilere de duygu dolu anlar yaşattı. Pekdemir göz yaşı dökerken, şiiri bitti ve bu esnada Belediye Başkanı Fethi Akcan, sahneye yürüdü, cebinden çıkarmış olduğu mendilini göz yaşı döken öğrenciye verdi.

Gençlik Umut Vadediyor

Bir süre Raziye Pekdemir’i teselli eden Akcan, Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar kalacağına, Atatürk’ün unutulmayacağına bir defa daha tanıklık ettiklerini, inançlarının arttığını, Türk gençliğinin, cumhuriyetine ve Atatürk’e bağlılığını her seferinde dile getirdiğini, yaşadığını ve yaşattığını dile getirdi.

13 yaşındaki Raziye Pekdemir ise, Atatürk’ü çok sevdiğini, ölümünü kabullenemediğini ve hala yaşıyormuş gibi hissettiğini söyledi.


 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat