Atatürk büstü Akdağ'ın zirvesinde!

Ege - Denizli 16 Nisan 2018 15:48
Videoyu Aç Atatürk büstü Akdağ'ın zirvesinde!
A
a

Denizli'de Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü (AKİDAK) tarafından Akdağ'ın en yüksek zirvesine Atatürk büstü monte edildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli'de Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü (AKİDAK) tarafından Akdağ'ın zirvesine bir Atatürk büstü yerleştirildi. Geçen aylarda bir Atatürk büstünün Hamam Mahallesi'nde kurutma kanalına atılmasından hemen sonra bu olaya bir tepki olarak STK'lardan AKİDAK düzenlediği organizasyon ile Atatürk'e bir kez daha sahip çıktı.

2014 senesinde kurulan ve bugüne kadar düzenlediği aktiviteler ile gündemde kalmayı başaran AKİDAK, hafta sonunda ‘Akdağ Zirve Tırmanışı’ yürüyüşünde Akdağ’ın zirvesine Atatürk büstü dikerek tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Beydilli Mahallesi Değirmenci mevkiinden Akdağ’ın Kıraçtepe zirvesine yapılan ve yaklaşık olarak 4 saat kadar süren yürüyüş ile katılımcılar Atatürk büstünü kaidenin üzerine monte ettiler.

Atatürk Büstü Zirveye Yerleştirildi

Yürüyüşe 13 kişi katılırken kısa bir konuşma yapan AKİDAK Başkanı Erkan Atila, "Muhteşem bir Pazar günü geçirdik. Akdağ'ın en önemli zirvelerinden birisine çıktık. Atatürk büstümüzü Çivril'in en yüksek yerine yerleştirdik. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüşümüzü akşam saatlerinde tamamladık. Spor ve doğa adına her şey çok güzeldi. Bugün bizlerle beraber olan ve Atatürk büstümüzü hazırlayarak bizlere ulaştıran Tayyar Karabulut’a teşekkürlerimizi sunarız." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat