Azmetti Ve İlki Başardı

Ege - Denizli 17 Ağustos 2018 15:59
Videoyu Aç Azmetti Ve İlki Başardı
A
a

Denizlili Hüseyin Ümit Ercan, yamaç paraşütü ile başlamış olduğu pilotluk merakını hava taksi pilotluğuna döndürdü.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale ve değişik yerlerde 2003’den beri yamaç paraşütü ile bin saatten daha fazla uçuş yapmış olan Mali Müşavir Hüseyin Ümit Ercan, hemen hemen 4 sene uğraşıp aldığı eğitimlerden sonra 'çok hafif hava aracı pilotu' lisansı alma başarısını gösterdi.

Ercan, ardından ticari uçuş yapabilmek için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne başvuru yaptı. Avrupa'dan 2 gyrocopter hafif ticari aracı satın alıp, Denizli iline getirdi. Daha sonra Pamukkale yolunda bir arazi kiralayıp, piste dönüştürdü. Ercan'ın, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne yapmış olduğu başvuru kabul edildi. Türkiye'de ilk defa '001 seri numara' ile ticari uçuş ruhsatını aldı. Tüm işlemleri tamamlamış olan Ercan, bir havacılık şirketi ile beraber kendi firmasını kurup uçuşlarına başladı.

GENÇLERİN HAVACILIĞA ADIM ATMASINA KATKI SAĞLAYACAK

Denizlili girişimci Hüseyin Ümit Ercan, hava araçlarının turizm bölgesi Pamukkale ilçesine canlılık getireceğini ifade ederek, bölgenin turizm bakımından çok zengin olduğunu, dünyaca ünlü travertenleri ve antik şehirlerin olduğunu, ama otellerde turistlerin uzun süreli kalma oranının çok düşük olduğunu, bölgeye gelen turistlerin antik şehirleri ve travertenleri havadan görmesini sağladıklarını, havada 2,5 saat kalabildiği için hava taksi olarak da kullanıldığını, isteyen yolcuların bagajsız biçimde, çevre şehirlere veya havaalanlarına taşınabildiğini söyledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat