Başkan Zolan'dan 3 Aralık Mesajı

Ege - Denizli 2 Aralık 2018 14:55
Videoyu Aç Başkan Zolan'dan 3 Aralık Mesajı
A
a

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile bir mesaj paylaştı.

http://www.denizli.bel.tr/
Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük sorumluluklardan birinin, engellilerin duyarlılıklarını anlayıp, sorunlarına çözümler bulmak olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, herkesin bir engelli adayı olabileceğinin unutmaması gerektiğine dikkatleri çekti. Başkan Osman Zolan, engelli olmanın doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi, sonradan yaşanabilecek bir kaza, afet  veya hastalıklarla da meydana gelebileceğini, bu sebeple herkesin birer engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini ifade etti.
 
Uygar bir toplumun en mühim özelliklerinden  birinin, engellilerin günlük hayattaki etkin varlığı olduğunu dile getiren Başkan Osman Zolan, "Bu bilinçle onları toplumda aktif rol üstlendirecek projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Asıl Engel Zihinde

Asıl engelin zihinlerde ve yüreklerde olabileceğini dile getiren Başkan Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Kent Konseyi Engelliler Meclisiyle Denizli’de ikamet eden engelli kardeşlerin sorunlarını öğrenip, çözümler üretmek adına her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler ile çalışmalara devam ettiklerini belirtti ve “Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde anlayarak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamı hazırlama sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimin Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum." Dedi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/