Bilgilerini Yarıştıracaklar

İlçe Haberleri 11 Mayıs 2018 13:15
Videoyu Aç Bilgilerini Yarıştıracaklar
A
a

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen “7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması”na başlandı.

http://www.denizli.bel.tr/
Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’ında yapılan bilgi yarışmasının açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Abalıoğlu ve jüri üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katılımda bulundu.
 
Bilgi yarışmasının açılış töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  yarışmalara katılacak tüm öğrencilere başarılar dilediğini, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfına da katkılarından dolayı teşekkür ettiğini, ülkeyi muhasır medeniyetler düzeyine ulaştırmak için çocukların çok çalışıp ve çok okuması lazım olduğunu, hedeflerini hep yukarılarda tutmaları gerektiğini, çocuklarımızı sevdiklerini ve onlara güvendiklerini, buradaki bilgi yarışmasında kazanıp ya da kaybetmenin önemli olmadığını, önemli olanın burada olmaları olduğunu, bu tür etkinlikleri hayata en iyi biçimde hazırlanma yolunda bir tecrübe olarak görmeleri gerektiğini belirtti.
 
Bilgi yarışması ile Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerindeki okullarda eğitim ve öğretimi sürdüren 7. sınıf öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı, okulunu ve kendilerini temsil edebilme güçleri kazanmalarını, hızlı ve doğru karar verebilmelerini sağlamak ve centilmence rekabet edebilme becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır. 
 

Yarışma; 5 kategoride yapılıyor. Yarışma kategorilerini;

1. Türkçe
2. Matematik
3. Fen ve Teknoloji
4. Sosyal Bilgiler
5. İlimizi tanıyor muyuz? (Genel Kültür) meydana getiriyor.
 
Yarışmaya Merkezefendi ilçesinden 19, Pamukkale ilçesinden 26 okul katılımda bulunuyor.
 
1. olan takımın öğrencilerine: 750’şer TL tutarında hediye çeki
2. olan takımın öğrencilerine: 400’er TL tutarında hediye çeki
3. olan takımın öğrencilerine: 200’er TL tutarında hediye çeki
“İlimizi Tanıyor muyuz? (Genel Kültür)” başlığındaki tüm soruları doğru cevaplayan okula “İlimizi En İyi Tanıyan Okul” belgesi almaya hak kazanacak.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat