Bilim Fuarı Rüzgarı Devam Ediyor

İlçe Haberleri 11 Mayıs 2018 13:06
Videoyu Aç Bilim Fuarı Rüzgarı Devam Ediyor
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığında ülke çapında uygulanmaya başlanan "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Projesi" Baklan'da tüm hızla sürüyor.

http://www.denizli.bel.tr/
TÜBİTAK’ın desteklediği 4006 Bilim Fuarında öğrencilerin ter dökerek zahmetle hazırladıkları çalışmalar sergileniyor. Fuarın 2. ayağı olan Hadım Ortaoku'nda, 53 öğrenci, 25 değişik başarılı proje ile göz doldurdu. Öğrencilerinin başarıları velilerde de büyük heyecana sebep oldu.

Baklan'ın Hadım Mahallesi, Hadım Ortaokulu'ndaki fuara Baklan Belediye Başkan Yardımcısı Mesut İnan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Akduman, İlçe Emniyet Amiri Ömer Şahin, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Ersin Gürsoy, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Günyılmaz, Baklan Ziraat Müdürü Selman Duysak, Okul Müdürü İsmail Doğanyağız, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılımda bulundu.

Öğrenci ve eğitim camiasına teşekkür

İnsan hayatını kolaylaştıran, günümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler ihtiva eden projeler öğrenciler tarafından uygulamalı bir şekilde anlatıldı. Fuarda konuşma yapan Baklan Belediyesi Başkan Yardımcısı Mesut İnan, başta Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever olmak üzere bilim fuarının yapılmasında emeği geçen öğrencilere, eğitim camiasına çok teşekkür ettiğini, öğrencilerin gözlerindeki pırıltıyı görmenin kendilerini son derece memnun ettiğini belirtti.

Fuara Pamukkale Üniversite Bilinçli Nesil Topluluğu'da katılımda bulundu. Fuar alanında ikramlarda yapan topluluk, palyaço gösterisi, kaydıraç ve koşu parkuru hazırlayıp öğrencilerin ve çocukların hoş zaman geçirmelerini de sağladılar.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat