Bu 10 Kasım Çok Güzel Oldu

Ege - Denizli 10 Kasım 2018 09:40
Videoyu Aç Bu 10 Kasım Çok Güzel Oldu
A
a

Denizli’de 10 Kasım Atatürk’ü anma günü münasebeti ile tüm protokol, ilçe belediye başkanları ve Denizli Milletvekillerinin de katıldığı bir anma programı yapıldı.

http://www.denizli.bel.tr/

.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve bağımsızlık mücadelesinin önderi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Denizli’de rahmet, minnet ve saygı ile anıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de protokolün katılımı ile anma programı gerçekleştirildi.

9’u 5 Geçe Hayat Durdu

Denizli’de anma törenleri Denizli Valiliği önünde yapıldı. Saat 9’u 5 geçe sirenler çalmaya başladı ve Türk Milletine rehber olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80 sene evvel vefat ettiği an Türk milleti tarafından dimdik ayakta karşılandı.10 Kasım münasebeti ile programda yapılan konuşmalarda saygı ile anılan Atatürk’ün, Türk tarihine yön veren, ülkenin geleceğine ışık tutan, bağımsızlık mücadelesi veren diğer ülkelere de örnek olmuş bir lider olduğu, onun öncülüğünde başlatılan ve günümüzde de devam eden hamleler ile ülkenin büyük bir değişim yaşandığını, dünya devletleri arasındaki gücünün kanıtlandığını vurgusu yapıldı ve Atatürk’ün bitmek üzere olan bir millete güç vererek onları ayağa kaldırıldı ifade edildi.

 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat