Buldan İlçesinde Organik Yumurta Üretilecek

Okunma: 1788
Ege - Denizli 17 Haziran 2017 11:14
Videoyu Aç Buldan İlçesinde Organik Yumurta Üretilecek
A
a

“Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Denizli de bitkisel ürünlerde uygulanan projelere ek olarak hayvansal üretime...

http://www.denizli.bel.tr/
 “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Denizli de bitkisel ürünlerde uygulanan projelere ek olarak hayvansal üretime yönelik hazırlanmış ve uygulamaya konulan %40’ı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen 1000 Adet tavuk kapasiteli “Organik Yumurta Tavukçuluğu Projesi” Buldan İlçesinde uygulamaya konulmuştur.

Proje 200 m2 kapalı kümes inşaatı ve 4.000 m2 açık gezinti alanda olup üretilen yumurtaların sertifikalandırılması neticesinde kontrollü ve sağlıklı bir üretim gerçekleştirilecektir.
Projenin amacı insan ve çevre dostu organik üretimi yaygınlaştırmak, organik yumurta tavukçuluğu yapmak isteyen yetiştiricilere örnek olmak, yetiştiricilere organik tavuk yetiştirme şartlarını öğretmektir. Bunu benzer projelerin hayat geçmesiyle hayvancılık alanında istihdam sağlanması amaçlanmaktadır.

Projenin her aşaması Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün teknik elemanlarınca kontrol ve denetimi yapılmakta olup, hem inşaat hem de yetiştiricilik alanında yetiştiricilerimize teknik destek verilmektedir.

Denizli’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan organik yumurta üretimi projesi sayesinde hem tüketicilerimize sertifikalı, güvenilir, sağlıklı ürünler sunulacak, hem de yetiştiricilerimizin kırsal alanda daha fazla gelir elde etmesi sağlanacaktır.
 
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat