Bütün Ümidim Gençliktedir

Ege - Denizli 18 Mayıs 2018 16:12
Videoyu Aç Bütün Ümidim Gençliktedir
A
a

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj paylaştı.

http://www.denizli.bel.tr/
1918 Mondros Mütarekesinin ardından ülkenin pek çok bölgesi düşman işgaline uğradı, ülkenin 4 bir tarafından bu işgallere karşı halk mücadele gösterdi. 1. Dünya Savaşı’nın ardından güçleşen şartlara inat, yılmadan ve yorulmadan kurtuluş için çare aramayı sürdüren Aziz Türk Milleti, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basmasıyla bu ‘kurtuluş’ yolculuğuna resmen başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun iline çıkmış olduğu tarih olan 19 Mayıs, Türk Milleti’nin düşmandan kurtulmasının 1. adımının simgesi oldu ve ayrıca kurtuluşun geçmişte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de Türk gençliğinin elinde olduğunu gösterdi.  Vatan ve milletin istikbalini, aklın ve bilimin önderliğinde muasır medeniyetler düzeyine taşıyacak olan Türk gençliğine emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir’’ sözüyle de bu düşüncesini açık bir şekilde belirtmiştir. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe hitabesinde de bağımsız bir milletin olmazsa olmazlarını dile getirilmiş, Türk gençliğine olan güven ve inancını net bir biçimde meydana koymuştur.

Bilimin Işığında Bir Gençlik

Pamukkale Üniversitesi olarak bizler; akıl ve bilimin ışığında, çağın teknolojileri ve yenilikleri doğrultusunda, ulusal ve uluslararası seviyede ve teknoloji, bilim, sanayi, kültür, sanat ve spor gibi pek çok alanda ülkesi ve milletini temsil eden bir gençlik yetiştirmek hedefindeyiz. Tüm bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı en kalbi duygular ile kutlarken, bu vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitleri rahmet ve saygı ile anıyorum. Sözlerimi, Atatürk’ün şu cümlesiyle tamamlıyorum: ‘Bütün ümidim gençliktedir’.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat