Büyük Şampiyona Başlıyor

İlçe Haberleri 2 Kasım 2018 19:30
Videoyu Aç Büyük Şampiyona Başlıyor
A
a

Denizli’ye bağlı Merkezefendi Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ortaklığında yapılan Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına, kortej yürüyüşüyle başlandı.

http://www.denizli.bel.tr/
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ile Merkezefendi Belediyesi tarafından Merkezefendi Kültür Merkezi'nde 2 gün devam edecek olan Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Finalleri, düzenlemeli ve düzenlemesiz olmak üzere 2 farklı kategoride gerçekleştirilecek. 2 gün boyunca 60 hakemin gözetiminde devam edecek olan yarışmaya; Adana, Adıyaman, Artvin, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gümüşhane, İstanbul, Kars, Kırklareli, Kilis, Mersin, Muğla, Çorum, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere 24 şehirden 27 halk oyunu ekibi katılımda bulundu. Şampiyona çerçevesinde, 3 Kasım cumartesi günü, Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonası organize edilecek. 4 Kasım Pazar günüyse Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası gerçekleştirilecek.

Pazar Günü Sona Eriyor


Pazar günü sonlanacak olan şampiyonanın kortej yürüyüşü, bugün halk oyunları ekiplerinin katımı ile yapıldı. Birimler, Gazi Bulvarı'nda davul ve zurnalar eşliğinde yürüdüler. Delikliçınar Meydanı'nda sonlanan yürüyüşün ardından halk oyunları ekipleri, yöresel kıyafetleri ile kısa gösteriler yaptı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, yarışmaya vatandaşları çağırdı ve Denizli ve Merkezefendi olarak bu güzel organizasyonlara ev sahipliği yapmaya gayret gösterdiklerini, tüm yarışmacıların da çok iddialı olduğunu, aslında Türkiye'nin mozaiği olan ekiplerin burada gösteriler sunacağını dile getirdi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat