Büyükşehirden “İş Sağlığı ve Güvenliği” Eğitimi

Okunma: 499
Ege - Denizli 1 Aralık 2016 16:50
Videoyu Aç Büyükşehirden “İş Sağlığı ve Güvenliği” Eğitimi
A
a

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ile birlikte Türkiye'de 6 sistem belgesine birden sahip ilk belediye unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, tehlikeli ve çok tehlikeli meslek sınıflarında çalışan personeline yönelik, "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" eğitim programları düzenliyor.

http://www.denizli.bel.tr/

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi de dahil olmak üzere Türkiye'de 6 sistem belgesine birden sahip ilk belediye unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, birimlerinde tehlikeli ve çok tehlikeli meslek sınıflarında çalışan personeline yönelik düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği konulu eğitimlerine devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği konulu eğitim programı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapıldı. Eğitimlerde, İş Güvenliği Uzmanı Metin Kocabatmaz, iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yasal hükümler, işçiler ile işverenlerin karşılıklı yükümlülükleri, iş yerinde iş güvenliği önlemleri ile iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, kişisel koruyucu ekipmanlar konularında bilgi verdi.

Sağlık ve yangından korunma eğitimleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Günay Kanber ise ilkyardım, iş sağlığı ve meslek hastalıkları hakkında bilgiler verirken, işçilerin düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmesi, olası hastalıkların erken tanı ile tedavi edilmesi ve çalışma ortamında uyulması gereken konulara değindi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeli Harun Bahar da yangın ve yangından korunma konularında eğitim verdi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat