Büyükşehirden Tarıma Büyük Yatırım

Okunma: 1621
Ege - Denizli 19 Ekim 2016 13:36
Videoyu Aç Büyükşehirden Tarıma Büyük Yatırım
A
a

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra eğitim, spor, sağlık ve tarım alanlarında yaptığı yatırımlarla büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi; Çivril, Çal ve Baklan ilçelerinde çiftçilerin damlama sulama tekniğiyle ürünlerini sulaması için 24 milyon liralık bir yatırıma imza atıyor. Işıklı Gölü ve Gökgöl’ün kurumasını da önlemeyi amaçlayan proje için üreticilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Sularımızı korumak için vahşi sulamadan damlama sulamaya geçmek gerekiyor” dedi.

http://www.denizli.bel.tr/

Büyükşehir’den üreticilere 100 yılın projesi

Işıklı Gölü ve Gökgöl’den Çivril ve Baklan ovalarındaki tarım arazilerine yapılan vahşi sulama nedeniyle her iki göldeki su kaynakları ciddi miktarlarda azalmasını önlemek amacıyla yapılan projeye destek veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 ilçedeki toplam 24 bölgenin ihtiyacı olan damlama sulama sistemi için 24 milyon liralık yatırıma imza atıyor. Devlet Su İşleri projesine destek veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Baklan ilçesi; Dağal, Şenyayla, Çataloba, Boğaziçi, Konak, İcikli, Hadim, Kavaklar, Beyelli, Çal ilçesi; Aşağıseyit, Yukarıseyit, Mahmutgazi, İsabey, Dayılar, Denizler ve Çivril ilçesi; Bayat, Tokça, Karayahşiler, Yahyallı, Çıtak, Kıralan Mahallelerinde kurulacak kapalı sulama sistemi dolayısıyla 24 bölgeye 24 milyon liralık kaynak aktarıyor.

Başkan Zolan’a konvoylu karşılama

Üreticilerin enerji ve su tasarrufu ile toprak ve ürün verimliliğini çeşitlendirmesine katkı sağlamayı hedefleyen damlama sulama projesi dolayısıyla Baklan’a giden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ilçe halkıyla bir araya geldi. Genç çiftçiler tarafından Baklan’ın girişinde traktör ve motosiklet konvoyu ile karşılanan Başkan Zolan, Baklan Belediyesi önünde kendisini bekleyen coşkulu kalabalıkla bir araya geldi. Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in ev sahibi olduğu etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra Baklan Kaymakamı Aziz Oğuz Al, Çivril

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat