Çal Halkı Endoskopi Cihazına Sahip Çıktı

Ege - Denizli 28 Eylül 2018 16:21
Videoyu Aç Çal Halkı Endoskopi Cihazına Sahip Çıktı
A
a

Bu gün Öğlen saatlerinde Çal Devlet Hastanesinde Endoskopi krizi yaşandı. Belediye Başkanı Akcan ile Çal Halkı, Hastanesine ve cihazlarına sahip çıktı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Çal İlçesi halkının bağışları ile Çal Devlet Hastanesine alınan 300 bin lira değerindeki Endoskopi cihazı bu gün öğlen saatlerinde Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizliye getirilmek üzere hastaneden alınarak Denizliye getirilmek istendi.

Bu olayı haber alan vatandaşların Belediye Başkanı Fethi Akcan'ı aramasıyla birlikte Belediye Başkanı Fethi Akcan hemen Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk’ü  arayarak ‘’Bu cihaz Çal halkının bağışları ,ile alınmıştır. Bunu Çaldan alıp Denizliye götüremezsiniz’’. demesi üzerine İl Sağlık Müdürü  Öztürk endoskopi cihazının tekrar ,ilçeye iade edilmesi için talimat verdi. Endoskopi cihazı, Çal İlçesi İsabey mahallesinden geri döndürülerek cihaz tekrar Çal Devlet Hastanesine teslim edildi.

Krize neden olan 300 bin liralık endoskopi cihazı Çal halkının bağışlarıyla alınıp Çal devlet hastanesine bağışlanmıştı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk'ün Gazetemize yaptığı açıklamada

''Evet Çal Devlet Hastanesindeki Endoskopi cihazımız yaklaşık üç senedir uzman doktorumuz olmadığından dolayı kullanılmıyordu. Hem bakımını yaptırmak hemde Sarayköy İlçemizdeki hastanemizde geçici olarak kullanılmak üzere cihazı Çal Devlet Hastanemizden aldığımız doğrudur. Neden tekrar iade edildiğine gelince, Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Çal Halkının haklı olarak gösterdikleri tepkiyi göz önüne alarak cihazı tekrar hastanemize iade ettik.'' dedi.

Denizli Çal arasındaki endoskopi cihazı krizi büyümeden çözülmüş oldu.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat