Çıtışlı'dan Seçim Değerlendirmesi

Ege - Denizli 28 Haziran 2018 09:04
Videoyu Aç Çıtışlı'dan Seçim Değerlendirmesi
A
a

İyi Parti GİK Üyesi Veli Çıtışlı, İyi Parti’nin daha 7 aylık bir parti olmasına rağmen, sağ merkezde siyasi bir boşluğu doldurduğunu ve talep edilen  düzeyde olmasa da kendisini ispatladığını ifade etti.

http://www.denizli.bel.tr/
İyi Parti Milletvekilleri adaylarıyla beraber seçim süreci boyunca sahada sürekli çalışan, bununla beraber Ege bölgesindeki çalışmalara da ara sıra katılan İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi (GİK) Veli Çıtışlı, İyi Parti’nin tüm olumsuzluklara rağmen kendisini ispatladığını dile getirerek, 50 gün çalışma ve 7 aylık geçmişe sahip olan bir parti için Denizli’den vekil çıkarmalarının başarı olduğunu söyledi.

Veli Çıtışlı sağ merkez seçmenin isteklerine yanıt vermeye çalıştıklarını da vurguladı ve İyi Parti olarak 7 aylık gibi kısa bir zamanda kuruluş çalışmalarının tamamlandığını, daha sonra baskın bir seçim ile milletvekili çıkarma ile alakalı üzerlerine düşeni yaptıklarını, bunda da başarılı olduklarını, sağ merkezde siyasi boşluğu doldurmaya en büyük aday olduklarını gösterdiklerini belirtti.

Başarılı Olacağız

Veli Çıtışlı, Meral Akşener’in siyaset sahnesinde başarısız olması için tüm kesimlerin gayret gösterdiğini ifade ederek, Meral Akşener’i Türk Milletiyle buluşturmak istemeyenler, basın yayın yolları da dahil tüm imkanları seferber ettiklerini, tüm bunlara rağmen yılmadığını ve seçmenler ile Türk Milleti ile olumsuzluklar içinde buluşmaya azmeden birisi olarak gece gündüz demeden çalıştığını, Denizli’nin bu mücadeleden başarılı çıktığını, 50 gün devam eden seçim çalışması içinde kendilerini anlatmaya çalışan İyi Parti kadroları ve milletvekili adaylarının ellerinden geleni yaptıklarını, çalışmalar neticesinde 1 milletvekili çıkartıp Ankara’da ili temsil etme olanağı  verdiğini, İyi Parti’nin şimdi 9 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlere hazırlanmakta olduğunu, bunda da ellerinden geleni yapacaklarını ve başarılı olacaklarından emin olduğunu söyledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
YUSUF YAVUZALP 28 Haziran 2018 18:32

Gözlemlediğim bu yanlış politikaları şu şekilde sıralayabiliriz. 1.CHP ile ittifaka girilmiş, CHP’nin HDP ile gizli förte girmesi, milliyetçi ve ülkücü tabanda tedirginliğe sebep olmuş. Gönlü öncelikle iyilerden yana olan MHP seçmeninin en az yüzde 3’lük bir geri dönüşüne sebep olmuştur. Genel başkanın Demirtaş söylemi de buna katkı sağlamıştır. AKP’drn memnuniyetsiz seçmenin yüzde 4 lük bir kısmı da bu sebeple MHP’ye yönelmiştir. 3.Yusuf Halaçoğlu’nun liste dışında bırakılması İYİ PARTİ’nin ahde vefa bilmediği yorumuna sebep olmuştur. 4. Olması gereken ittifak İYİ Parti, SAADET ve DP’den oluşan bir ittifak idi. Verilen oyların CHP ye yarayacağı düşüncesi SAADET’e gelmesi gereken en az yüzde iki oyun gelmesine engel olmuştur. Ama şunu rahatlıkla diyebiliriz. İYİ PARTİ mayası tutmuş, kuruluşunun yedinci ayına henüz giren bu parti bütün engellemelere ve zorluklara rağmen seçimlerden güçlü bir şekilde başarıyla çıkmıştır.

0 1 Cevap Yaz
Yusuf YAVUZALP 28 Haziran 2018 18:12

İYİ PARTİ 24 Haziran 2014 milletvekili seçimlerinden başarılı çıkmış mıdır? Büyük imkansızlıklara, bütün zorluklara rağmen Denizli yerelinde oldukça başarılıdır. Güçlü bir ikinci sıra milletvekili adayı tesbit edilebilseydi çok daha başarılı bir sonuç alınabilirdi. Özellikle Temel Başbuğ gibi, Efsane bir ismin getirilip dördüncü sıra adayı olarak gösterilmesi partinin ikinci milletvekili çıkarma ihtimalini imkansız hale getirmiştir. Buna rağmen başta Temel Başbuğ ve M.Sli Uzakgiderinnsanki ikinci şura adayı imiş gibi bütün enercilerini ve kendi imkanlarını kullanıp üstün gayretle kampanya yürütmeleri takdire şayandır. İyi parti rüzgarı maalesef bütün devlet imkanlarını kendi çıkarları emrine aymazca kullanan iktidar partisi tarafında engellenmiştir. Genel şartlar ve genel merkezin yanlış politikaları en az yüzde 15 olması gereken oy oranını yüzde 10 a düşmesine sebep olmuştur..

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat