Çivril'e Yeni Pazar Yeri

Ege - Denizli 21 Ekim 2017 14:26
Videoyu Aç Çivril'e Yeni Pazar Yeri
A
a

Çivril'e Yeni Pazar Yeri

http://www.denizli.bel.tr/
Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven eski Pazar yerinin yıkılıp yerine daha büyük ve modern bir Pazar yerinin yapılacağını açıkladı.

Daha önceki dönemde de yıkılması ve Çivril Devlet Hastanesinin yanına taşınmasıyla gündeme gelen Pazar yeri, yerine bedesten yapılacağı açıklamasıyla Pazarcı esnafının tepkisiyle ertelenmiş,ileri bir tarihe bırakılmıştı.
Genç Çivril Gazetesinin haberine göre,Pazar yeri esnafının tepkisini dikkate alan Başkan Güven esnafın gönlünü alarak,Pazar yerinin yıkılacağını ama aynı yere daha modern bir Pazar yeri yapılarak kullanıma sunulacağını pazarcı esnafıyla bir araya gelerek açıkladı.

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven pazar yerinin taşınmayacağını ve mevcut pazar yerini yeniden düzenleneceğini pazarcı esnafı ile paylaştı. Yeniden düzenlenecek olan mevcut pazar yerinin projesini pazarcı esnafına gösteren Başkan Güven, esnafla bilgi alış verişinde bulundu. Çarşı içindeki kahvehanede esnafla bir araya gelen Başkan Güven hastane yanına yeni pazar yeri yapma fikrinden vazgeçmediğini ama mevcut pazaryerinin de yeni düzenlemelere modern bir görünüme kavuşturulacağını söyledi.

Başkan güven’in pazarcı esnafıyla yaptığı toplantıdan esnaflar mutlu ayrılırken mevcut pazar yerinin yıkımına Kasım veya Aralık gibi başlanacağı ve yapımının dört-beş ay süreceği belirtildi. Bu süre zarfında pazarcı esnafı ise otogara giden yol üzerinde satış yapabilecekler.

Kaynak: Genç Çivril Gazetesi
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
mehmet 24 Ekim 2017 16:37

başkanım balık pazarı ve umumi tuvalet yıkılacakmı

2 9 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/