Cumhuriyeti İle İlelebet Yaşayacaktır

Okunma: 1675
Türkiye 9 Kasım 2016 15:55
Videoyu Aç Cumhuriyeti İle İlelebet Yaşayacaktır
A
a

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, 10 Kasım mesajında, Atatürk Türkiyesi'nin kurucu ilkelerinin bugün çok daha değerli olduğunun ortaya çıktığını belirtti. 

http://www.denizli.bel.tr/
Milletvekili Kazım Arslan’ın açıklaması şöyle:

“Atatürk demek, tam bağımsız bir Türkiye demek, ortak değerlerde aynı vatan ülküsünde birleşen bir vatandaşlık anlayışı demektir. Atatürk demek, yüzünü Batı modernleşmesine dönmüş, aydınlıktan taraf olmuş, dini siyasetin dışında tutan laik bir devlet yönetimi demektir. Atatürk demek, hukuku üstün kılmak, adaleti mülkün temeli saymak demektir. Atatürk demek, adaleti ve devleti parti çıkarına değil, vatandaşın hizmetine sunmak demektir. 


Atatürk demek, yurtta sulh, cihanda sulh demektir.

Atatürk demek, yetimlerin ve yoksulların çocuğunun kendi mücadelesiyle yükseldiği bir yaşam demektir, devleti adaletle yönetmek demektir. Milletin geleceğini kendi şahsi çıkarlarının üstünde tutan bir kişiliğe sahip olmak, örnek olmak, herkesi kucaklamak ve toplumsal barışı sağlamak demektir. 

Atatürk demek, büyük düşünmek demektir. Asker üniformasını çıkarıp diplomasi ve siyaset mücadelesine devam ederken hiçbir zorluğu tanımadan, sadece halkın iradesine samimi olarak inanmak ve dayanmak demektir. 

20. yüzyılın en büyük siyasi ve askeri dehası Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol ve ilkeleri, 80 yıl öncesinden bugünü gören ve uyarılarını ona göre yapan gerçek anlamda bir lider demektir. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Atatürk’ün laik Cumhuriyetine ve kadrolarına, onun aziz hatırasına saldırmaya cüret eden hain saldırılar karşısında biz kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Anıtkabir’e top sahası, çocuk parkı yaparak önderimizin anısına ve Cumhuriyete hakaret edenler artık anlasınlar ki, Türk Ulusu’nun Atasına saygısını hiçbir saldırı azaltamayacak, çoğalmaya devam edecektir. 

Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, çocuklarımızın Atatürk sevgisi, ulusumuzun Atasının ilkelerine olan bağlılığı hiçbir koşul altında, hiçbir sivil ve askeri darbe karşısında yok olmayacaktır. Bugün faşizan baskılar altında hukuku, adaleti, askere olan güveni, laikliği ve ülke birliğini tehlikeye atanlar, Atatürk Cumhuriyeti sayesinde o koltuklarda oturduklarını bir an bile aklından çıkarmasınlar. 

Türkiye, 6 Ok’un aydınlık ışığı altında özgürlüğe, demokrasiye, kalkınmaya, insanca ve hakça bir düzeni ısrarla kurmaya devam edecektir. Anıtkabir’de oyun bahçesine, top sahasına meydan verenlerin, Cumhuriyet kurucularına “İki ayyaş” diyenlerin, teröristle ülke pazarlığına girişenlerin ülkemizi getirdiği uçurumda, Atatürk karşısında söyleyecekleri tek söz kalmamıştır.

Ulu Önderimiz, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve kurtarıcımız, tek Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyorum."

Kazım Arslan
CHP Denizli Milletvekili
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat