Denizli AB İle İçiçe Olan Bir Şehir

Ege - Denizli 17 Eylül 2018 15:44
Videoyu Aç Denizli AB İle İçiçe Olan Bir Şehir
A
a

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a ziyarette bulundu.

http://www.denizli.bel.tr/
Başkan Osman Zolan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında, Büyükelçi Berger ve yanındaki heyeti ağırlamaktan memnun olduğunu belirtti. Denizli ilinin kendi içinde bir çok güzellikleri barındırdığını dile getiren Başkan Osman Zolan, Denizli’nin, başta tekstil olmak üzre, sanayi yatırımları ile büyük bir ihracat potansiyeline sahip olduğunu, bunun yanında sanayinin yanında yoğun bir turizm potansiyeline de sahip olduğunu, başta Pamukkale olmak üzre antik kentleri, doğal güzellikleri olan bir kent olduklarını, bunun yanında bir tarım kenti olduklarını belirtti ve pek çok proje yapıp AB fonlarından faydalandıklarını, Denizli’nin ileriye giden ve AB ile iç içe olan bir şehir olduğunu söyledi.
 

Büyükelçi'den Başkan Zolan’a teşekkür

 
Berger ise, Denizli’de olmaktan memnun olduğunu, bu şehirde birçok farklı değerin birleşiminin olduğunu, sanayiden turizme, sağlık turizminden arkeolojik alanlara dek kombinasyonların olduğunu, hem kendilerini kabul ettikleri için hem de uzun seneler AB ile sürdürdükleri işbirliğinden ötürü teşekkür ettiklerini,  belirtti. Berger, ziyaret anısına Başkan Zolan’a Türkiye’de uygulanmış olan projelerde üretilen ürünlerden sundu. Başkan Zolan ise konuk Büyükelçi'ye Denizli’ye özgü Çeşm-i Bülbül armağan etti.
 

Cam Horoz Hatırası

 
Ziyaretten sonra AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’la 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndaki cam horoz heykelinin önünde hatıra fotoğrafı çekildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat