Denizli'de Büyük Yangın

Okunma: 5598
Ege - Denizli 16 Ağustos 2017 21:22
Videoyu Aç Denizli'de Büyük Yangın
A
a

Denizli'de Büyük Yangın

http://www.denizli.bel.tr/

Aynı Tesiste 3. Yangın

Denizli'de saat 20.00 sularında Ankara yolu üzerinde bulunan Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde daha öncede yanan Beysu Atık Fabrikasından kara dumanlar yükselmeye başladı. Atıkların tutuşması üzerine çıkan yangın hızla büyüdü.  

Fabrikadan yükselen duman Denizli’nin birçok noktasından görülüyordu. İtfaiyeye haber verilmesi üzerine Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri kharekete geçti. Önce Sanayi Bölgesi’ndeki itfaiye ekipleri müdahale etti. Kısa sürede Honaz'ın, Kaklık ve Kocabaş mahallelerinden itfaiye ekipleri sevk edildi.

Geçen ay aynı tesiste yine yangın çıkmıştı. Bu yüzden tesiste işler yürütülmeye çalışılırken bir yandan da bakım onarım işleri yapılıyordu. Bu yüzden açıkta bulunan atık malzemeler hemen tutuştu. Malzemelerin yanıcı malzeme olduğu için, itfaiye ekipleri yangını söndürmekte zorlandı. Yangına müdahale sırasında kimyasal bulunan tanklarda patlama yaşandı.

Ekipler bu patlamaların risk oluşturmadığını bildirdi. Ekipler uzun uğraşlar sonucunda yangını söndürdü. Yangının preslenmiş atık malzemelerin tutuşmasıyla çıktığını tahmin ediliyor.

Daha önce 2 kez yangın çıkmıştı

Beysu Atık Yönetimi, özellikle tehlikeli atıkların geri dönüşümü başta olmak üzere ambalaj atığı geri kazanım, tanker temizleme, atık elektrikli ve elektronik eşya işleme, tehlikesiz atık geri kazanım ve tehlikeli atık geri kazanım gibi çalışmalar yürütüyordu. Atık malzemeleri ekonomiye kazandıran firma çevre kirliliğinin ortadan kaldırmak için de çalışmalar yapıyordu. Tesis ilk olarak 2014 yılında yanmış, geçen ayda yine aynı nedenle yangın çıkmıştı.


 

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

24 Haziran'da Kime Oy vereceksiniz ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat