Denizli'de Coşkulu 15 Mayıs

Ege - Denizli 16 Mayıs 2018 09:41
Videoyu Aç Denizli'de Coşkulu 15 Mayıs
A
a

Denizli iline 99 sene evvel düşmanın ayak basmamasına rağmen işgale karşı başlayan Milli Mücadele törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

http://www.denizli.bel.tr/
Büyükşehir Belediyesi'nce organize edilen kutlamalar çerçevesinde Denizli protokolü ve vatandaşlar, mehter marşları eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile Milli Mücadele'nin başladığı Kayalık Caddesi'nden Bayramyeri Meydanı'na kadar yürüdüler.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin çağrısı ile 99 sene evvel Denizli ilinden başlayan Milli Mücadele'nin yıl dönümü tören ile kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kutlamalar Delikliçınar Meydanı'nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Törene, Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, İYİ Parti İl Teşkilatı, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katılımda bulundu.  Kutlama çerçevesinde 99 sene evvel Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin milli mücadeleyi başlattığı Kayhan Caddesi'nden kortej yürüyüşü başladı. Mehter Takımı ile beraber yürüyüş yapan Denizlililer Kayalık Camii'nden Bayramyeri Meydanı'na kadar yürüdüler.

HEDEFTE VATAN VAR

Yürüyüş sırasında korteje atlı vatandaşlar da eşlik ettiler. Bayramyeri Meydanı'ndaki törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin tarihinin sığ bir tarih olmadığını ifade ederek, Bugün milli yas ilan edildiğini, bugün gibi 99 sene evvel 15 Mayıs'ta devam eden İzmir işgalinin başladığını, o günden bugüne çok şeyin değişmediğini ve hedefte bu vatan olduğunu dile getirdi.
Tören Başkan Zolan'ın yaptığı konuşmadan sonra sonlandı.
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat