Denizli Emniyetinden Kaçakçılık Operasyonu

Ege - Denizli 9 Ağustos 2018 15:12
Videoyu Aç Denizli Emniyetinden Kaçakçılık Operasyonu
A
a

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Denizli’de kaçakçılık faaliyetlerine engel olmak için kaçak eşya satışı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların belirlenmesi içim operasyon gerçekleştirildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar çerçevesinde yaz aylarının da gelmesiyle beraber vatandaşların artan gözlük ihtiyacının karşılanması için piyasadaki değerine göre çok daha ucuz maliyet ile temin edilip satışı yapılmak istenen ve fatura, irsaliye vb. belgeleri olmayan her türlü gözlük satışına Denizli’de önlenmek, yasadışı satış yapmak isteyenleri  belirlemek için görevli ekipler tarafından çalışmalara başlatıldı.

Takip Edilen Araçta Bulundu

Sürdürülen çalışmalar sonucunda Denizli’de daha ucuza mal edip faturasız, irsaliyesiz kaçak şekillerde toptan temin edilmiş olan gerçeğe yakın görünümde hatta içinde orijinal markaların da olduğu kaçak gözlüklerin satışını gerçekleştirmek isteyen, kendine pazarlamacı görüntüsü veren şüpheli bir şahıs belirlendi. Ekipler sürdürülen çalışmalarda şüpheli şahsın olduğu aracı takibe aldı. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından görevli ekipler tarafından zanlının içinde olduğu araç durduruldu. İlgili mahkeme kararıyla araç içinde yapılmış olan arama sonucunda aracın bagaj bölümünde  pek  çok valiz olduğu gözlendi. Gerçekleştirilen  denetimlerde valizlerin içinde özel kutularda gerçeğe çok yakın üstlerinde barkod, marka amblemleri olan değişik marka, renk ve modellerde 1.362 adet kaçak optik ve güneş gözlüğü bulunup el konuldu.
 
Ele geçirilmiş olan kaçak gözlükler ile alakalı olarak yakalanmış olan 1 zanlı şahıs ile alakalı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat