Denizli Otizm Derneği'nden velilere destek

Ege - Denizli 9 Ekim 2018 15:33
Videoyu Aç Denizli Otizm Derneği'nden velilere destek
A
a

Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu’nda düzenlenen söyleşiye katılan Denizli Otizm Derneği Başkanı ve İletişim Koordinatörü Dudu Karaman Dinç, farklı gelişim gösteren otizmli çocuklar konusunda velilerle bir araya geldi.

http://www.denizli.bel.tr/
Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu’nda düzenlenen söyleşiye katılan Denizli Otizm Derneği Başkanı ve İletişim Koordinatörü Dudu Karaman Dinç, farklı gelişim gösteren çocukların ebeveylerine etkili iletişim yollarından bahsetti.
 
Denizli Otizm Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan ve kendisi de otizmli bir çocuk annesi olan İletişim Fakültesi mezunu gazeteci Dudu Karaman Dinç, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu'nda veliler ile bir araya geldi. Farklı gelişim gösteren bir çocuk sahibi olmanın olumlu yönlerine odaklanmak gerektiğini belirten Dinç, bu sürecin hem aileler hem de çocuklar için yararından bahsetti.

Onları Anlamaya Çalışın

Dudu Karaman Dinç, "Aslında bardağın dolu tarafına bakmak gerekiyor. Uçaklarda bile bir kaza anında önce maskeyi kendimize sonra da çocuğumuza takın derler. Çünkü biz iyi olduğumuzda çocuklarımızda her zaman iyi olur. Farklı bir çocuk sahibi olmak aslında kimsenin suçu değildir. Bu konuda suçlu aramamak gerekir. Bu asla bir talihsizlik değildir. Önce kendimize sonra da aileye odaklandığımızda mutluluk her zaman bizi bulur." dedi.
 
Dudu Karaman Dinç, "İhtiyaç anında mutlaka destek alın. Bunun için süper kahraman olmanıza gerek yok. Asla çevrenizdekileri kırıp dökmeyin. Eşinizle, çocuklarınızla, aile çevrenizle, arkadaşlarınızla ve farklı gelişim gösteren çocuklarınızın öğretmenleriyle iletişim kurarken onları anlamaya çalışın." dedi.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat