Denizli Tekstilcisinin Yüzü Gülüyor

Ege - Denizli 12 Ocak 2018 10:37
Videoyu Aç Denizli Tekstilcisinin Yüzü Gülüyor
A
a

Denizli Tekstilcisinin Yüzü Gülüyor

http://www.denizli.bel.tr/
Heimtextil Ev Tekstili Fuarı için Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Denizli kafilesinde yüzler gülüyor. Stantlarda son 8 yılın en yoğun dönemini yaşanıyor. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “Stantlarımız boş bir gün geçirmedi. Ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10 arttı. Denizli, çalışkanlığının yanında emeğinin ve işine gösterdiği özenin karşılığını inşallah en iyi şekilde alarak memleketimize dönecek” dedi.
Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ve DTO Başkan Yardımcısı iş adamı Salih Sarıkaya ile Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı’ndaki temaslarını sürdürüyor.

ZİYARETÇİ SAYISI YÜZDE 10 ARTTI

Denizlili ihracatçı firmaların sahipleri, temsilcileri ile stantlarındaki çalışanlarının moralinin yüksekliği, heyeti sevindirdi. Gittikleri her yerde mutlu insanlar ve gülen yüzler görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı, ilk günden itibaren son 8 yılın en yoğun dönemini yaşıyor. 3000 kadar katılımcının olduğu fuarı 70.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyordu. 150’ye yakın ülkeden gelen katılımcı var. Özellikle Denizli’den giden firmaların bulunduğu 4, 8, 9 ve 11’inci holler, her gün hareketliydi. Çok şükür; stantlarımız boş bir gün geçirmedi. En fazla Almanya, Çin, İtalya, İngiltere, İspanya, Amerika ile Uzak Doğu ülkelerinden 2018’in yeni ev tekstili ürünlerini görmek ve almak için geldikleri görüldü. Ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 10 artmış. Bu ilgi bizi de sevindirdi. Firmalar ile ziyaretçileri daha iyi bir ortamda buluşturmak için bir daha ki seneye 8 ve 9 numaralı hollerdeki havlu bornoz üreticilerini yeni yapılacak 12’nci hole yerleştirmeyi planlıyorlar” dedi.

ERDOĞAN: “SİYASİ TÜRBÜLANSIN TİCARETTEKİ ETKİSİ KAYBOLUYOR!”

Son yıllarda uluslararası çalışan satıcılar ile alıcıların siyasi türbülanstan dolayı istediği gibi yoğun bir şekilde biraraya gelemediğine dikkat çeken Başkan Erdoğan, “300’e yakın stantla Türk firmaları Heimtextil 2018 Ev Tekstili Fuarı’nda. Bunların 68’i bizden yani Denizli’den gelen ihracatçılarımız. Burada sadece Avrupalılar değil Amerikalı alıcılar da var. Amerika pazarını önemsiyoruz. 2018’deki önceliklerimizden biri de budur; bu olmalıdır! Böylelikle bu yıl işlerimiz beklentilerin de üstünde artacaktır. 190 ülkeye bilfiil gidip ticaret yapıyoruz; neden bu sayı daha da artmasın? Hızla değişen dünyada daha fazla söz sahibi olmak istiyorsak, üretimden ihracata kadar çabamızı çoğaltıp, kazancımızı bollaştırmamız gerekiyor. Daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye demektir!” diye konuştu.

ERDOĞAN: “ALMANYA İLE İLİŞKİLER YOLUNA GİRDİ”

Almanya ile ikili ilişkilerin özellikle ticari alanda her geçen gün daha da iyileştiğinin de altını çizen Başkan Erdoğan, önemli bir çağrıda bulundu. Erdoğan, hem idarecilere hem de toplumlara “Almanya’dan Türkiye’ye gidecek turistte geçen yıla oranla yüzde 71’lik bir artış var; o da bunun bir göstergesi. Artık herkesin söylemlerini de buna göre ayarlaması gerekiyor. Sorunlar gelip geçici ancak, iki ulus arasındaki dostluk bakidir. Hatta tüm dünya kavgayı bir kenara bırakıp, dostlukları ve ticari ilişkilerdeki iyileşmeyi pekiştirecek adımlar atmalı!” diye seslendi.

EKONOMİ BAKANI ZEYBEKCİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
  Denizli’nin uydu üzerinden Frankfurt’tan canlı yayın yapan televizyon kanallarının programlarına da konuk olan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, fuarın yanı sıra iş dünyasının içinde bulunduğu durum ve ekonomideki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat