Denizli’ye Bir Velican’ı Sığdıramadınız mı?

Ege - Denizli 12 Ocak 2019 15:01
Videoyu Aç Denizli’ye Bir Velican’ı Sığdıramadınız mı?
A
a

Trafik kazası sonucu yatağa bağımlı olan torununa yaşlılık ve rahatsızlıkları nedeni ile bakamayan ,bakım için sosyal hizmetlere başvuran, başvuru sonucunda torununun Niğde  Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne nakil edilmesine karar verilmiş.

http://www.denizli.bel.tr/
Çaresiz kalan Babaanne Elif Yüksel yetkililere şöyle seslendi.

Duyan Yok mu?...

Babaanne Elif Yüksel ‘’Ben 74 yaşında eşimin emekli maaşıyla kıt kanaat geçinen biriyim. Eşim alzaymır hastası. Hem eşime hem torunuma bakmak zorundayım.

3 Yaşından bu yana bakımını üstlendiğim torunum Velican Yüksel şu anda 20 yaşında. 17 Yaşında geçirdiği trafik kazasının sonucunda bitkisel hayata girdi ve yatağa bağlı yaşamaktadır. Buna rağmen yaşlı halimle torunuma yine bakmaya devam ettim.
Ancak eşimin rahatsızlığı, kendimin rahatsızlığı ve yaşlılığımdan dolayı artık torunuma bakamaz hale geldim. Bir müddet bakımını babası üstlendi.
Ama şimdi babasının da bakma durumu olmadığı için çocuğun bakımını üstlenecek kimse kalmadı.
Bundan dolayı çocuğun bakımını üstlenmeleri için sosyal hizmetlere başvurdum. Ve bakımını sosyal hizmetlerin üstlenmesi konusunda yetkililer tarafından karar verildi.

17 Yaşındaki Yatalak Genç Velican'a Denizli'de Bir Yatak Bulamadınız mı?

Ancak, Denizli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yer olmadığı gerekçesi ile çocuğun Niğde Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gönderilip, bundan sonraki  bakımının  Niğde’de  sürdürüleceği bize bildirildi.
Denizli’de yer bulunamadı gibi sebeplerle benim torunumun  Niğde’ye gönderilmesi, Denizlimiz  hem sağlık hem de sosyal hizmetler yönünden bu kadar gelişmişken benim torunuma yer bulunanaması  beni çok üzmekte.

Torunumun Niğde’ye gönderilmesi demek benim torunumu bir daha görememem demektir. Torunum hiçbir şekilde kendini ifade edememekte hiçbir şekilde derdini anlatamaktadır. Bizden kimsenin orada onunla gidip ilgilenme durumu yoktur. Torunumun oraya gönderilmesi benim bu yaşlı halimle oralara gidip görmemi ve ilgilenmemi imkansız hale getirmektedir.

Ben torunumu göremeyecek miyim?  
İşte bütün bu durumlar beni kahrediyor. Bu yaşlı halimle beni zor durumda bırakıyorlar. Buradan yetkililere sesleniyorum benim derdime bir çare bulun, beni torunumdan ayırmayın. En azından Denizli’de olursa onu görme imkanım olur. Bu yaşlı halimle ben o yollara nasıl gidip geleyim. ‘’dedi
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - S. Özlem Öztürk)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
iamail maral 13 Ocak 2019 19:57

Ali osman bu neneye tavsiyen nedir niğdeye uçaklamı yoksa hızlı trenlemi gitsin

0 0 Cevap Yaz
İsmail MARAL 13 Ocak 2019 19:52

Ali Osman bu neneye ne tavsiye bulursun Nigdeye Hız Trenlemi yoksa uçaklamı gidip gelsin

0 0 Cevap Yaz
Ali osman yüksel 13 Ocak 2019 00:39

haber yapıyorsunuz anladık da ilk önce engelli nedir sosyal hizmet nedir diye bir araştırma zahmetinde bulunsaydınız keşke. Denizlide şuan için bedensel engelli bireylere hizmet veren bir bakım merkezi yok. Türkiye genelinde de bedensel engelli kapasiteleri oldukça yoğun. Denizli ye bir merkez açıldığında engelli kardeşimizin denizliye nakli sağlanır.

2 1 Cevap Yaz
Mustafa Ateş

ALİ OSMAN MERAK EDİYORUM SENİN ENGELİN NE ? KONUYA FAZLASIYLA ALAKALISIN YA O BAKIMDAN :)))

1 2
Ali osman yüksel

Öncelikle güzel kardeşim bu engel meselesini espri yapacak kadar seviyesiz olduğun icin sana cevap vermezdim normalde ama merakını gidereyim. Engelli alanında çalışıyorum o yüzden konuya oldukca hakimim

1 1
ismail maral

ali osman bu nine torununu görmek için o zaman hızlı trenlemi gitsin gelsin uçaklamı gidip gelsin

0 0
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat