Denizli'de AKP ile MHP Arasında Açıklama Savaşı

Denizli'de AKP ile MHP Arasında Açıklama Savaşı

AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin'in ilçe danışma kurulunda yaptığı konuşmada "CHP ve MHP'yi temsil eden arkadaşlar. Dün, 'Ülkücüyüz, sosyalist' diyen insanlar, 2014'te kol kola seçime gittiler.

A+A-

Yanına da paralel yapılanmayı almışlar" açıklamasına MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk'ten sert açıklama geldi. MHP'li Öztürk, yaptığı yazılı açıklamayla "Milletimiz hilal görünümlü ampullerden, Doğan görünümlü Şahin'lerden bıktı. Artık bir odayı bile aydınlatamayan ampullere karşı" diyerek, karşılık verdi.


AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin, Acıpayam İlçesi'nde, danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmasında muhalefete yüklendi. Şahin Tin, Türkiye'nin şu anda bulunduğu seviyeye kolay gelmediğini belirtip, "1970 ve 1980'lerde bu ülkede sağ-sol kavgası vardı. Dış güçler içeride birbirimize kırdırıp, kalkınmamız ve gelişmemizi engellediler. Daha düne kadar birbirine düşman olan, sokaklarda çatışan insanlar vardı. CHP ve MHP'yi temsil eden arkadaşlar. Dün, 'Ülkücüyüz, sosyalistiz diyen insanlar, 2014'te kol kola seçime gittiler. 'Büyükşehirde şunu, ilçelerde bunu destekliyoruz' diyorlar. Yanına da paralel yapılanmayı almışlar. Ülkemizin önünü keserek tekrar eski günlere dönmemizi istiyorlar. Sizlere hizmet etmeye çalışan AK Parti iktidarını koltuktan indirmeye çalışıyorlar. Sizce de bu enteresan değil mi? Şehitler var. Kardeşlerimiz var. Kurşunlara hedef olanlar var. O insanların kemikleri sızlıyordur. Muhalefet, geçmişini unutmuş, iktidar savaşında düşmanı ile birlikte hareket edecek kadar zayıf düşmüş. Ancak ve ancak birleşirlerse AK Parti'yi geçeceklerine inanıyorlar. Ancak 10 Ağustos seçimlerinde bu oyun tutmadı. Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturttuk. Bu insanlar hedeflerine ulaşamayacaklar" dedi.


"O ZAMAN KOLKOLA OLDUĞU CEMAAT ŞİMDİ TU KAKA MI OLDU?"


AK Parti İl Başkanı Şahin Tin'in bu açıklamasına MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk'ten sert bir şekilde yazılı açıklama geldi. MHP İl Başkanı Öztürk, açıklamasında AK Partili Şahin'in, danışma kurulundaki sözleri ile 80'li yıllara atıfta bulunarak vatandaşta algı oluşturmaya çalıştığını söyledi.


Öztürk, şöyle devam etti:


"Vatandaşlarımızı hala yoksullukla korkutup, ağababalarının ülke genelinde yaptığını, Denizli'de yaparak kişileri ötekileştirmeye, birbirine düşman etmeye çalışmakta ve bu sayede iktidar nimetinden faydalanmaya devam etmek istemektedirler. MHP Türk milletini seven, vatanın bölünmez bütünlüğü düsturunda hassas olan her kesim ile kolkoladır. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu seçimlerde de hassasiyeti vatan olan her seçmenin de oylarına taliptir. Aslını inkar etmekten bile çekinmeyen il başkanının, geçmiş il başkanlığı döneminde, il başkan yardımcılarından birinin görevi sadece 'paralel yapı' diye tabir ettiği kesimin haftalık toplantılarına katılmaktı.O zamanlar kol kola olduğu cemaat şimdi tu kaka mı oldu? Sümüklü bir mendil gibi kenara atılıp, kızağa çekildiğinde dondurmacı dükkanının önünde, 'AKP nasıl az oy alır?' diye sohbetler yaptığını ne çabuk unuttu. MHP, en azından vatanı bölmeye çalışanlarla kol kola olmadı. Milletimiz hilal görünümlü ampullerden, Doğan görünümlü Şahin'lerden bıktı. Artık bir odayı bile aydınlatamayan ampullere karşı" sözlerine yer verdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.