Denizlili Ülkücüler Kan Bağışladı

Okunma: 3995
Özel Haber 30 Ekim 2016 00:19
Videoyu Aç Denizlili Ülkücüler Kan Bağışladı
A
a

Denizli Ülkü Ocakları, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıl dönümü, Cumhuriyet Bayramı ve Kızılay Haftası nedeniyle kan bağışında bulundu.

http://www.denizli.bel.tr/

Saltak caddesindeki Ocak binasında gerçekleştirilen kan bağışına Ülkücüler yoğun ilgi gösterdi.

Kan Bağışı kampanyasına Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Önceli Türk Eğitim Sen (TES) Şube başkanı Turgay Demirtaş, TÜRKAV Başkanı Ahmet Aykol ve çok sayıda Ülkücü katıldı. Kan verme işlemi gün boyu devam etti. Kan vermenin hem sağlık, hem de ihtiyaç sahiplerine daha hızlı ulaşılabilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Denizli Ülkü Ocakları Sosyal Sorumluluk Masası Başkanı Mimar Ayşe Keskin ve Bayanlar Birimi Sorumlusu Aybüke Yanık, "Günümüzde kan bağışı sadece acil ihtiyaç olunca akıllara geliyor. Ancak, kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Her gün binlerce insan kan kaybından dolayı hayatını kayıbetmektedir. Ülkemizde kan bağışı oranı halen ne yazık ki çok düşük seviyelerdedir. Milletçe kan bağışı alışkanlığı ve bunun bilinci çok azdır. Bu sebep ile duyarlılık oluşturmak amacıyla Biz de Denizli Ülkü Ocakları olarak hem Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümü, Cumhuriyet Bayramı ve hem de Kızılay Haftası nedeniyle bugün böyle bir etkinlik düzenledik” dediler.
OTÇU’DAN TEŞEKKÜR

Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu da, Ülkü Ocaklarına gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel ile de bir süre görüşen Otçu, sosyal sorumluluk projeleri konusunda işbirliği yapma konusunda görüş birliğine vardılar. MESUT GÜLER

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat