Dokuma Atölyesinin İlkleri Oldular

Ege - Denizli 17 Temmuz 2018 16:16
Videoyu Aç Dokuma Atölyesinin İlkleri Oldular
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından kadınların el sanatları ile alakalı kendilerini geliştirmeleri ve unutulmak üzere olan değerlerin yaşatılmasını desteklemek için hayata geçirilen Dokuma Atölyesi projesinde ilk mezunlar …

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi El Emeği Pazarı ve İŞKUR tarafından iş birliği yapılarak organize edilen Dokuma Atölyesi projesinin ilk mezunlarını verdi. Anafartalar Kapalı Pazar Yeri’nde kadınlar için açılmış olan dokuma atölyesi hemen hemen 5 ay devam etti. Kursiyerlere Pamukkale Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerince unutulmaya yüz tutan kirkitli dokuma ve yöresel kilim dokuma gibi eğitimler verildi. 30 kadının katılımda bulunduğu kursta büyük bir beğeni toplayan eserler meydana çıktı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kadınlara verdiği desteğini artırıp devamının geleceğini belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, dokuma Atölyesi projelerinin ilk sonucunu hep beraber aldıklarını, unutulmaya yüz tutan değerlerin tekrardan hayat bulmasını istediklerini belirtti.
 

Aile Ekonomisine Katkı Sağlayacak

 
Kursun sonucunda çok güzel eserlerin meydana çıktığını dile getiren Ali Değirmenci, kendilerine bu olanağı sağlamış olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve kursta emek harcamış olan eğitmenlere çok teşekkür ettiğini, kendilerinin hem unutulmaya yüz tutmuş bu değerlerin tekrardan hayat bulmasını istediklerini hem de kursa katılımda bulunan kursiyerlerin bu kazandığı yetenekleri devam ettirip aile ekonomisine katkı sağlamalarını istediklerini sözlerine ekledi .
 
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat