Dolardan Rekor Üstüne Rekor

Ekonomi 6 Ağustos 2018 11:37
Videoyu Aç Dolardan Rekor Üstüne Rekor
A
a

ABD'nin Türkiye'de ev hapsinde olan Rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılması amacı ile Adalet ve İçişleri bakanlarına karşı yaptırım açıklamasından sonra yükselişine devam eden dolar/TL bu sabah evvel 5.11'i daha sonra da 5.14'ü geçti.

http://www.denizli.bel.tr/
Terör örgütleri için casusluk yaptığı iddiası ile yargılanmış olan papaz Andrew Brunson'un 2 senelik tutukluluğunun ev hapsine döndürülmesinin ardından ABD ile başlayan krizde, dolar / TL kuru etkilenmeye devam ediyor. Yeni haftaya da rekor kırarak başlayan kur, önce 5.1173'ü gördü. Ardından da 5.14’ü aştı.

Yüzde 25 Kazanç

Dolar, Türk Lirası karşısında geçtiğimiz pazartesiden beri yüzde 5.36 yükseldi. Dolar / TL kurunun yıl başından beri kazancı yüzde 25'in üstünde bulunmakta.

Hafta 5.08’le Tamamlanmıştı

Cuma günkü işlemlerde 5.11'in üstüne tırmanıp tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş olan dolar/TL kuru, temmuz ayı Türkiye enflasyon verisinin ardından bir miktar gerilemişti. ABD'de açıklanmış olan tarım dışı istihdam verisinin ardından düşüşüne devam eden kur, haftayı 5.08'li seviyelerde bitirmişti.

Yumuşa ABD İle Atılacak Net Adımlara Bağlı

Konu ile alakalı açıklamada bulunan uzmanlar, kurda zaten bir hassasiyetin olduğunu, hassas dengelerin daha da ciddileştiğini,  Dolar/TL’de 5 seviyesinin üstüne oturabilecek bir tablo olduğunu ama  ileride ABD ile alakalı net adımların atılması ve bu adımların yumuşamaya doğru evrilmesi kurda yumuşamayı da beraberinde getireceğini ifade ediyorlar.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat