Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Okunma: 1325
Ege - Denizli 4 Aralık 2017 18:04
Videoyu Aç Dünya Engelliler Günü Kutlandı
A
a

Dünya Engelliler Günü Kutlandı

http://www.denizli.bel.tr/
Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Denizli'de özel eğitim okullarında “Dünya Engelliler Günü Özel Eğitim Okulları Şenliği” etkinlikleri gerçekleştirildi.
 
Denizli Merkezefendi Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezinde gerçekleştirilen programa, İl Hukuk Müşaviri Halil Canavar, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
 
İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Özel eğitim alanında ilimizde çok önemli çalışmalara imza attık ve takdire şayan bir hale geldi. Özel eğitimde okul türü ve bölümler olarak Denizli ili lider konumda. Özel eğitim deyip geçmiyoruz. Bu çocuklarımızın evlatlarımızın ne kadar zor şekilde eğitim aldıklarını biliyoruz. Anne ve babaları büyük fedakarlık içerisindeler. Bizlere düşen görev ellerimizi vicdanımıza koyarak engellilerimizin hayatlarını daha iyi şartlarda devam ettirebilmeleri için çalışmaktır. Özel eğitim okullarında görevli öğretmenlerimize, müdürlerimize ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından özel eğitim okul öğrencilerinden oluşan koro küçük bir konser verdi. Ayrıca özel öğrenciler tuval üzerine resim çalışması gerçekleştirdi.
 
İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezinde gerçekleştirilen programda ise özel öğrencilerden oluşan Mehteran Takımı programa katılan protokole ve misafirlere müzik ziyafeti verdi.
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
abbas kara 5 Aralık 2017 15:41

Engellileler sadece 3 aralıkta hatırlmak değildir.denizlide engelliye engel çıkarmak için her türlü zorluğu çıkartıyor DENİZLİ BELEDİYESİ BAŞTA OLMAK ÜZEERE EMNİYET VE AVM LERDE SÖZDE ENGELLİ OTOPARKLAR VAR her zaman( görme ve beyni özürlü) tabiki kahırdan yazılmıstır) insanlar park ediyorkimi arasan derdine çare bulunmuyor. denizlşi belediye engellilere otobüs pasosu veriyor doğustan iki gözü kör bir insan tedavisi yok sürekli ömür boyu kör kalacak vize yaptırıyor.gavur denilen izmirde başbakanlığın verdşği engelli kartınla hepsine biniliyor.metro otobüs izban tren v.s

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat