Duyanı Şoke Eden Dolandırıcılık Yöntemi

Ege - Denizli 18 Eylül 2018 12:01
Videoyu Aç Duyanı Şoke Eden Dolandırıcılık Yöntemi
A
a

Dolandırıcılar foyaları meydana çıktıkça kendilerini güncelleyerek yeni yöntemler ile vatandaşın canını yakmaya devam ediyor. İşte son yöntemleri.

http://www.denizli.bel.tr/
Telefon, kredi kartı veya çeşitli dolandırıcılıkların yaşanması ve mağdurların ortaya çıkması ile bir nebze bilinçlenmiş olan vatandaşların sürekli uyanık olmaları lazım. Çünkü dolandırıcılar sürekli yeni yöntemler kullanarak canlar yakmaya devam ediyorlar.

Dolandırıcıların yeni yöntemleri herkesi şaşırttı. Havaların serinlemesi ve evlerin de yavaş yavaş soğuması ile beraber kışa hazırlık amacı ile kombi bakımı yaptırmak isteyen vatandaşlar adeta şaşkına uğradılar.

Dolandırıcıların vatandaşların evlerine bakım amaçlı girip kombilerin orijinal parçalarını çaldıkları ortaya çıktı. Konu hakkında Denizli Elektrikçiler Odası’nda bir açıklama geldi ve vatandaşlar uyarıldı.

Orijinal Parçayı Çalıyorlar

Kış aylarının yaklaşması ile kombi bakımı yaptırmak isteyen vatandaşların başı belaya giriyor. Bakım için gelen sahte servis görevlileri bırakın kombinin bakımını yapmayı kombinin içinden çıkardıkları orijinal parçayı alarak vatandaşı büyük zararlara sokuyorlar. Denizli Elektrikçiler Odası’ndan konu ile alakalı yapılan açıklamada yetkisi olmayan kişilerin evlere alınmaması gerektiği belirtildi.

Vatandaşların özellikle internetten sadece google yolu ile buldukları kişilerin kim olduklarının belli olmadığı, iş yeri belgesi ya da vergi levhalarının olup olmadığının bile olmadığını, bu kişilerin işten anlayıp anlamadıklarının bile bilinmediğini, servis kılığında evlere giden bu kişilerin kombilerde bulunan orijinal parçaları sökerek kendilerinin aldığını ve kombi sahiplerine ek masraf çıkardıklarını, vatandaşların bu konu hakkında uyanık olmaları gerektiği vurgulandı.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat