E-Devlet'e Ödeme Özelliği Geliyor!

Okunma: 774
Yaşam 3 Eylül 2016 14:43
Videoyu Aç E-Devlet'e Ödeme Özelliği Geliyor!
A
a

Hem vatandaş hem de şirketler, kamuya olan herhangi bir ödemelerini e-Devlet sistemi üzerinden devlet dairelerinde zaman kaybetmeden dijital olarak yapabilecek.

http://www.denizli.bel.tr/
Ülkemizde başta çeşitli vergiler olmak üzere kamu kurumlarına ait borçları ödemek devlet dairelerine fiziksel olarak gittiğimizde hem yoğunluktan hem de yavaş süren işleyişten dolayı uzayabiliyor. Bu duruma çözüm bulma amacıyla devlet, artık bireysel ve kurumsal her türlükamuya yapılacak  ödemenin e-Devlet üzerinden kolayklıkla ödenmesini sağlamaya hazırlanıyor.

Bugün itibariyle resmi gazetede yayınlanan bilgiye göre; vatandaşlar ve şirketler kamu tahsilatlarını e-Devlet sisteminde yapılacak yenilikle birlikte ödeyebilecek. Ayrıca dijital ödemeyle ödemenin kolaylaştırılmasının yanı sıra banka kartı, kredi kartı, havale, EFT ve mobil ödeme gibi pratik ödeme yöntemleriyle ödemeler gerçekleşecek.

Bu durum Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte onaylanmışken henüz e-Devlet üzerinde hizmete girmiş değil. Sistemin en geç 2 yıl içerisinde e-Devlet hizmetine dahil edilmesi bekleniyor. Ayrıca bu hizmetin engelli vatandaşlar tarafından da erişilebilir kılınması için çalışmaların yürütüleceği açıklandı.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat