Ekonomik Sıkıntıları Aşamadı

Ege - Denizli 3 Ekim 2018 10:34
Videoyu Aç Ekonomik Sıkıntıları Aşamadı
A
a

Ekonomik kriz Denizli'de bir tekstil şirketini daha vurdu ve bir firma daha içerisinde olduğu ekonomik sorunlar sebebi ile konkordato ilan etti.

http://www.denizli.bel.tr/
Ekonomik kriz neden ile sıkıntılı olan şirketler zorlanmaya devam ediyor. Denizli’de bir şirket daha konkordato ilan etti. Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Aslan Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş., ekonomik sorunlarını çözemeyince konkordato yolunu seçti. Yapılmış olan başvuru üzerine Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, Aslan Tekstil ile alakalı konkordato kararı verdi. Mahkemenin 21 Eylül 2018 esas no: 2018/1092 ve esas 1 sayılı kararı ile şirket için 3 aylık geçici mühlet kararı verildi.

Komiser Atanacak

Konkordatonun başarıya erişip erişmeyeceğinin mümkün olup olmadığının yakından incelenmesi amacı ile 7101 saylı kanunla değişik İKK'nun 287/3. maddesi gereğince, davacının sunduğu tablodaki alacak sayısı ve miktarı göz önünde alınacak çalışma yapması amacı ile de şirkete geçici komiser ataması gerçekleştirilecek.
 
Bunun yanından alacaklıların ilandan itibaren 7 gün içerisinde dilekçe ile mahkeme dosyasına itiraz edip, konkordato ilanını gerektiren bir hal olmadığını delilleri ile beraber sunarak, kararın kaldırılmasını isteyebilecek.

Kaynak:d20haber.com
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat