Ekonomiye Katkı Sağlayacaklar

İlçe Haberleri 29 Eylül 2018 12:55
Videoyu Aç Ekonomiye Katkı Sağlayacaklar
A
a

Bir süre evvel Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni bitiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde de vahşi depolamayı sonlandıracak.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde vahşi depolamayı sonlandıracak Acıpayam Katı Atık Aktarma İstasyonu inşaatında sona yaklaştı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca yapımı süren tesiste Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinden toplanmış olan günlük 80 ton evsel katı atık nakil işlemi yapılacak. Hemen hemen 9 bin metrekarelik büyüklükteki alanda inşa edilen aktarma istasyonuyla 2 ilçeden toplanmış olan evsel katı atıklar küçük araçlardan büyük araçlara aktarılıp Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne taşınacak. Tesisle hem trafik yoğunluğu engellenecek hem de 2 ilçede daha vahşi depolama alanlarından vazgeçilecek.
 

Atıklar ekonomiye geri kazandırılacak

 
Projenin başlaması ile bahsi geçen ilçelerden tesise karışık bir şekilde getirilecek olan evsel katı atıklar ve evsel nitelikli endüstriyel atıklar Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi bünyesinde düzenli bir şekilde depolama sureti ile bertaraf edilecekler. Burada atık piller geçici bir şekilde depolanacaklar ve ambalaj atıklarıysa ekonomiye geri kazandırılacak.
 

Vahşi depolamaya son

 
Başkan Osman Zolan, bir süre evvel de Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni tamamladıklarına dikkatleri çekip, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde yapılan vahşi depolamaya son verdiklerini, bu şekilde vahşi depolamanın başta insan ve ekolojik çevreye olumsuz etkilerini en aza indirmeyi amaçladıklarını, kısa zamanda yapımı bitecek olan Acıpayam Katı Atık Aktarma İstasyonunun herkese hayırlı uğurlu olmasını ifade etti.
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat