El ele Vererek Başardılar

Okunma: 1411
Ege - Denizli 24 Ağustos 2016 14:04
Videoyu Aç El ele Vererek Başardılar
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin uzun yıllar sürdürdüğü "Eğitim İçin El Ele Projesi" kapsamında, bu yıl üniversiteyi kazanan gençler Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Denizli'de üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs vermek için başlattığı, "Eğitim için El Ele Projesi" 8’inci yılını geride bıraktı. Üniversiteli gençlerin gönüllü eğitimci olarak yer aldığı projeden yararlanarak Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrenciler, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarete, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ile projede yer alan eğitmenler ve üniversiteyi kazanan öğrenciler katıldı. Başkan Zolan, “Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, bizlere ve üniversitede okuyan gönüllü eğitmenlerimize güvenerek ücretsiz kurslarımıza katıldılar. Yoğun geçen çalışma maratonu sonunda eğitmenlerimizin ve öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını bulması bizlere gurur ve mutluluk verdi. Ben öğrencilerimize üniversite eğitimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

“Çok önemli bir sosyal sorumluluk hareketi”

Gönüllülük esasına dayanan projenin çok önemli bir sosyal sorumluluk hareketi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Gönüllü eğitmenlerimiz, hiçbir karşılık beklemeden üniversiteye hazırlanan kardeşlerine yardımcı olarak, onların bu hedeflerine ulaşması için çaba gösterdi. Gönüllü eğitmenlik tecrübeleri ise üniversite sonrası yaşamları için büyük bir tecrübe kattı. Bu projeye verdikleri koşulsuz destek için kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3430 öğrenci istifade etti

Projede kurs alan öğrenciler ve eğitmen olarak yer alan gençler de, 8 dönemdir devam eden proje konusunda her türlü desteği veren Başkan Zolan'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, üniversiteli gönüllü eğitmenler ile proje kapsamında ders alıp Türkiye'deki çeşitli üniversiteleri kazanan öğrencilere hediye verdi. Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlattığı "Eğitim

için El Ele Projesi"nden bugüne kadar 3 bin 430 öğrencinin istifade ettiği kaydedildi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat