Emniyetten Kaçakçılığa Darbe

Okunma: 2757
Asayiş 23 Mart 2018 18:26
Videoyu Aç Emniyetten Kaçakçılığa Darbe
A
a

Emniyetten Kaçakçılığa Darbe

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde kaçakçılık suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlar yapıldı.

Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda ilimizde her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenerek suç ve suçluların açığa çıkartılması amacıyla çalışmalara başlanıldı.

Ülkemizde satışına izin verilmeyen ve ilimizde yasadışı yollarla piyasaya sürülerek kaçak olarak satışı yapılan, fiziki şartları uygun olmayan ortamlarda üretilerek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen, kaçakçıların haksız kazancı haline gelerek büyük oranda vergi kaybı ile devleti zarara uğratan her türlü kaçak malzeme ve tütün mamulleri görevli ekiplerin kontrol ve çalışmaları neticesinde tespit edildi.

Doğu illerinden ilimize getirilerek piyasayaya kaçak sigara sürüleceği yönünde alınan istihbari bilgiler doğrultusunda görevli ekipler tarafından çalışmalara başlanıldı. Yasal yollarla taşımacılık yapan ancak aynı zamanda araç içerisine gizleyerek sakladığı malzemeleri güzergah illerde dağıtarak sigara kaçakçılığı yapan şüpheli bir araç tespit edildi. Gerekli güvenlik tertibatı alındıktan sonra aracın kontrol edilmesi amacıyla ilimiz Antalya yolu üzerinde görevli ekiplerce uygulama noktası oluşturuldu. Durumundan şüphelenilen açık kasa çekiciye bağlı yarı römork bir tır durduruldu. Tır içerisinde yapılan kontrollerde aracın iç tarafında malzeme deposu olarak kullanılan gizli bölmede, bidonlara istiflenerek doldurulmuş vaziyette ve aracın doğal boşlukları arasına gizlenmiş olarak 1.200 pakete yakın kaçak sigara bulunarak el konuldu.

Yine ilimizde Emtia Kaçakçılığı olarak bilinen ve yasal olarak satışına izin verilmeyen ancak internet üzerinden taleplerin karşılanarak satışının yapıldığı kaçak elektronik sigara satıcılarına yönelik çalışma başlatıldı.Görevli ekipler tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde ilimizde bulunan bir ikamette ve aynı ikametin kullanılmayan kapıcı dairesinde sağlıksız koşullarda üretiminin yapıldığı tespit edildi.Yapılan aramalarda içerisinde çok sayıda atomizer, elektronik sigarada kullanılan yedek malzemeler ve elektronik sigara likitleri olmak üzere toplam 7.400 adete yakın kaçak malzeme bulunarak el konuldu.

Devam eden çalışmalarda kaçakçılık suçlarının önlenmesi amacıyla görevli ekipler tarafından ilimizde semt pazarları kontrol edildi. Pazarlarda tezgah açarak sahte orijinal olmayan faturasız olarak piyasaya sürülmek istenen dünyaca ünlü markalara ait toplam 350 adet kaçak parfüm ele geçirilerek kaçakçılık faaliyetinde bulunan şüpheli şahıs yakalandı.

 

Yakalanan kaçak sigara, elektronik sigara ve kaçak parfümlerle ilgili olarak 4 şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Ayrıca Ülkemizde taşınmasına izin verilmeyen kaçak eşyayı naklettiği tespit edilen ve ilgili hükümlere aykırı olarak taşıdığı anlaşılan tıra el konularak Gümrük Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat