Engelli Vatandaşlara Büyük Kolaylık Sağlayacak

Okunma: 2265
Ege - Denizli 20 Kasım 2017 11:19
Videoyu Aç Engelli Vatandaşlara Büyük Kolaylık Sağlayacak
A
a

Engelli Vatandaşlara Büyük Kolaylık Sağlayacak

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sosyal belediyecilikteki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Engellilerin her zaman yanında olan, desteğini göreve geldiği ilk günden bu yana sürdüren Başkan Gürlesin, engelli otobüsünün hizmete başladığını açıkladı. Başkan Gürlesin, “Özellikle Denizli’mizde bir ilki gerçekleştirerek kurduğumuz engelli basketbol takımımız oyuncuları ve Pazar yerine alışverişe gidip gelecek engelli vatandaşlarımız için özel engelli rampası bulunan otobüsü aldık” dedi.
 
Spordan sağlığa, eğitimden güvenliğe ve en önemlisi de sosyal belediyecilikte öncülük eden Pamukkale Belediyesi yine önemli bir çalışmaya imza attı. Halkın her kesimine hitap etmeyi başaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaşlı, genç, öğrenci, engelli ayrımı yapmaksızın Pamukkale Halkı’nın 7’den 70’e gönlüne dokunuyor. İşte bu projelerle kamuoyunun karşısına çıkan Başkan Gürlesin, son olarak da engelli otobüsünü hizmete alarak, gönüllere bir kez daha dokunmayı başardı. Tekerlekli sandalye ile araca binme imkanı sağlayan engellilere özel olarak hazırlanan otobüs Pamukkale ilçesinde hizmet vermeye başladı. Böylece engelli olan ve tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda olan vatandaşlar ile Bölgesel A Ligi’nde yer alan Pamukkale Belediye Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncularının ulaşımları için araç kullanılmaya başlandı.
 
TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUNUYOR
 
Denizli’de bir ilki gerçekleştirerek Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı kuran Pamukkale Belediyesi, engellilere yönelik evde berber hizmeti, maddi durumu yetersiz ailelere tekerlekli sandalye, hasta yatağı ve diğer malzeme ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Pamukkale  Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerle vatandaşlarımızın en üst düzeyde faydasının olmasını hedefliyoruz. Özellikle de Pamukkale İlçesi’nin engelsiz bir ilçeye dönüşebilmesi için çalışmalarımıza devam ederken, engelli vatandaşlarımıza da her zaman desteğimizi sürdürüyoruz. Birçok projemizle birlikte, en yeni projelerimizden biri de Bağbaşı Mahallesi’nde yapımına başlamak üzere olduğumuz Pamukkale Kültür ve Yaşam Merkezi’miz engelsiz bir yaşam merkezi olacak. Ve yine 2015 yılında Denizli’de bir ilki yaparak Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı kurmuştuk. Takımımız bugüne kadar başarılı maçlarla da bizleri gururlandırmaya devam ederken, takım oyuncularımızın maçlara daha rahat, kolaylıkla gidip gelmesi için rampası bulunan özel engelli otobüsümüzü hizmete başlattık. Engelli otobüsümüz aynı zamanda ilçemiz sınırları içerisinde ki pazaryeri alışverişine gidecek engelli vatandaşlarımız için de hizmet verecek. Engelli otobüsümüzün hayırlı olmasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımız için, ilçemizi engelsiz şehre dönüştürmek için hizmetlerimiz devam edecek” dedi.
 
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat