Erken Tanı Hayat Kurtarır

Ege - Denizli 13 Ekim 2018 12:42
Videoyu Aç Erken Tanı Hayat Kurtarır
A
a

Pamukkale Üniversitesi DTBMYO #biryumakumtdenizliprojesi’yle farkındalık meydana getirdi.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca öncülüğünde, 1-31 Ekim Meme Kanserinde Farkındalık Ayı’nda hayata geçirilen #biryumakumtdenizliprojesi ile Denizli’nin en kalabalık meydanlarından bir tanesi olan Bayramyeri’nde insanlarla yüz yüze bir iletişime geçip erken tanı ile alakalı farkındalık meydana getirildi.

İlki 2017’de 01-07 Nisan Kanser Haftasında Pamukkale Üniversiteleri Hastaneleri bahçesinde yapılarak büyük beğeni ve ilgi toplamış olan #biryumakumut projesi, 1-31 Ekim Meme Kanserinde Farkındalık Ayı’nda #biryumakumutdenizli adıyla Bayramyeri Meydanı’nda düzenlenmiş olan etkinlikte farkındalık yaratmak amacı ile destekte bulundu.

Erken Tanı Hayat Kurtarır

Başladığı ilk günden beri gittikçe büyüyen ve tüm Türkiye’den destek almış olan proje bu sene Denizli’nin en yoğun meydanlarından olan Bayramyeri Meydanı’yla 15 Temmuz Delikli Çınar Şehitler Meydanı’ndaki ağaçları, saksıları, bankları ve arabaları renkli örgü motifler giydirip kanserde erken tanının hayat kurtaracağına dikkatleri çekip ve farkındalık yaratarak hayatta kalma oranını yükseltti. Bu projede yer almanın tek koşulu, kanser simgesinin olduğu motifi örmeden evvel KETEM’e gidip kanser taraması yaptırmaktı. Sosyal medya desteğiyle de Türkiye’nin pek çok ilinden kanser simgesinin olduğu ortalama 10 bin motif kargolar ile Denizli’ye getirildi.

PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (DTBMYO) El Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca’nın sürdürdüğü Denizli Bayramyeri Meydanı’nda yapılan #biryumakumutdenizli projesi, kanserde erken tanının önemini vurgulanıp, ülke çapında hemen hemen 10 bin kişinin kanser taramasından geçmesin sağladı.

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat