Garip : Gazilerimiz,Bizim Onurumuzdur

Okunma: 1598
Türk Dünyası 18 Eylül 2016 14:30
Videoyu Aç Garip : Gazilerimiz,Bizim Onurumuzdur
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grupbaşkan Vekili Av. Yusuf Garip, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

http://www.denizli.bel.tr/
“ONLARI EL ÜSTÜNDE TUTMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Gazilerin, Türk milletinin milli onuru olduğunu ifade eden Garip, şunları söyledi: “Türk’ün ölüm-kalım savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesine atfen ihdas edilen bir Gaziler Günü’nü daha onurla idrak ediyoruz. “Vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, ezanımız; bütün kutsal değerlerimiz uğruna mücadelede şehitlik makamına erişmeyi arzu eden ama Cenab-ı Allah’ın takdiriyle aramızda kalarak bizlere moral veren Gazilerimiz, en saygın makamın sahipleridirler.

Anadolu’yu işgalcilere dar eden, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman ecdadımızı, bugün de yine aynı yüce gaye ile düşmana karşı çarpışarak temsil etme şerefini yaşayan gazilerimiz milli onurumuz ve milli gururumuzdurlar. Canlarını milli ve manevi varlığımıza adayan, aldıkları her nefesle bize güç veren gazilerimiz için ne yapılsa azdır. Gazilerimize her şartta sahip çıkmak, sorunlarını çözmek, hükümetin ve devletin; sosyal hayatta el üstünde tutmak milletimizin borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü en içten duygularla kutluyor, halen tedaviye muhtaç olarak hayatlarını idame ettiren bütün gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temennisiyle, ayrı ayrı en derin saygılarımı sunuyorum. Ayrıca 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanına layık görülen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri,  Milli Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” MESUT GÜLER
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat