Gaziantep'te ki Terör Saldırısına Ortak Ses

Okunma: 3012
Asayiş 21 Ağustos 2016 15:56
Videoyu Aç Gaziantep'te ki Terör Saldırısına Ortak Ses
A
a

Gaziantep'te meydana gelen terör olayına Denizli'den yükselen ortak ses : Asla Teslim Olmayacağız...

http://www.denizli.bel.tr/

Gaziantep'te meydana gelen ve 51 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı terör olayında Denizli'den aynı ses yükseldi.Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,Eski MHP Milletvekili Salih Erbeyin,Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve  Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip birer taziye mesajı yayınlayarak terörü lanetlediler

Başkan Zolan’dan taziye mesajı 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gaziantep’in Şahinbey İlçesinde canice düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitiren vatandaşlar için taziye mesajı yayımladı. Başkan Zolan, FETÖ, DAEŞ, PKK adı ne olursa olsun hiçbir eli kanlı terör örgütünün bu kadim milleti silahlarla, bombalarla yıldıramayacağını vurguladı.

 

BAŞKAN GÜRLESİN GAZİANTEP SALDIRISINI NEFRETLE KINADI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Gaziantep'te bir düğün töreni sırasında düzenlenen insanlık dışı hain terör saldırısını nefretle kınayarak, "Bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü ne terör ne de diğer unsurlar hiçbir şekilde bozamayacaktır. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. ​

 

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU “HERKES BİLSİN Kİ TERÖRE BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde meydana gelen canlı bomba saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Subaşıoğlu, gerçekleştirilen saldırı ile ilgili, “Türk Milleti teröre asla ve asla boyun eğmeyecektir. Ülkemizi parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Gazi şehrimizin başı sağ olsun” dedi.

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi’nde bir ilkokulun bahçesindeki kına gecesinde gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili konuştu. Türk Milleti’nin hiçbir koşulda teröre boyun eğmeyeceğinin altına kalın bir çizgi çeken Başkan Subaşıoğlu, Gazi şehre başsağlığında bulundu.

 

Başkan Subaşıoğlu, “Dün gece 22:50’te Gazi şehrimiz Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi’nde bir ilkokulun bahçesindeki kına gecesine bombalı saldırı düzenlenmiş, yapılan hain saldırıda 50 vatandaşımız hayatını yitirmiştir. Yine saldırıda onlarca vatandaşımızda yaralanmıştır. Bu haince ve kalleşçe yapılan saldırı bilinmelidir ki; ülkemizin birlik ve beraberliğinedir. Aziz milletimizin bölünmez bütünlüğüne haince yapılan bu saldırıyı düzenleyenleri nefretle lanetliyoruz. Bunu yapanlar Türkiye Cumhuriyeti ve milletimizin üzerindeki kirli emellerine hiçbir koşulda ulaşamayacaklardır. Ülkemiz ve milletimiz asla teröre boyun eğmemiş, bundan sonra da eğmeyecektir. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin ve Gazi şehrimizin başı sağolsun” dedi. 

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Gaziantepte'ki bir düğün sırasında gerçekleştirilen; bir çok vatandaşımızın hayatını yitirdiği ve yaralandığı hain terör saldırısı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Masum insanlara karşı yapılan bu saldırının bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; " Terör örgütlerinin ismi ne olursa olsun maksatları aynı. Huzurumuzu bozmak, birlik ve beraberliğimizi zedelemek istiyorlar. Ülkenin birliğini, beraberliğini ve huzurunu hedef alan hain terör örgütleri PKK, IŞİD, FETÖ ve diğerleri Türkiye’yi hedeflerine koymuşlar. Dört bir yandan haince ve acımasızca saldırıyorlar. Ama şunu bilmeliler ki Teröre asla taviz vermeyeceğiz" dedi.

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Başkan Filiz açıklamasında;

" Gazi Şehrimiz tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele vermiş, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleri ile kazanmıştır. Hiçbir kalleş saldırı, Barış Şehri olan Gazi Şehrimizin beraber yaşama kararlılığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir" ifadelerini kullandı.

 

"Vatanımızı bölmeye, milletimizi parçalamaya, bu eli kanlı örgütlerin ve arkalarındaki güçlerin, nefesi de takati de yetmeyecektir "diyen Başkan Filiz açıklamasında devamla şunları söyledi:

" Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik Gaziantep'teki hain saldırı ve saldırıyı düzenleyenleri nefretle lanetliyorum. Yıkıcı ve bölücü mihraklar, bu ve benzeri saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz üzerindeki kirli emellerine asla ulaşamayacaklardır. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.Gazi şehrimizin başı sağ olsun."

 

“TÜRK MİLLETİNE DİZ ÇÖTÜREMEYECEKLER”

Milliyetçi Harekjet Partisi (MHP) eski Milletvekili Av. Salih Erbeyin, Türk milletinin ağır bir terör saldırısı altında olduğunu belirterek, hiçbir gücün Türk milletine diz çöktüremeyeceğini söyledi.

Gaziantep’te yaşanan terör saldırısı nedeniyle yazılı açıklama yapan MHP’li Erbeyin, “Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 100’e yakın vatandaişımız da yaralanmıştır. En büyük temennim odur ki, ölü sayısı daha da artmasın” dedi.

 

Ülkenin son dönemde çok ağır bir terör saldırısı altında olduğunu ifade eden Erbeyin, “Hiçbir güç Türk milletine diz çöktüremeyecektir. Türk milletinin birlik ve beraberliğine yönelik bu saldırılara verilecek en iyi cevap safları bugün her zamankinden daha sıkı tutmaktır.Ülkemizde bir iç savaş planlayan ve bizleri birbirimize düşürmek için kanlı planlarını hayata geçirmeye çalışanlara karşı verilecek en iyi cevap birbirimize bugün dünden daha çok sahip çıkmak ve birlik olmaktır. Bu birlik ve beraberlikle, Türk milleti üzerinde tezgahlanan tüm kirli planları bozacaktır. Gaziantep'te yaşanan bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, Türk milletine baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum"diye konuştu. MESUT GÜLER

 

Yusuf Garip : “Bu millet terör lanetinden mutlaka bir gün kurtulacaktır”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip, Türk Milletinin terör lanetinden bir gün mutlaka kurtulacağını söyledi.

Gaziantep’te yaşanan bombalı saldırı nedeniyle mesaj yayınlayan Garip, “Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 94 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Hain saldırı halkımızı ve tüm ülkemizi derinden üzmüştür. Bu terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetliyorum. Suçsuz günahsız insanları hedef alan bu tür terör olaylarını kınamamak lanetlememek mümkün değil. Bu millet terör lanetinden mutlaka bir gün kurtulacaktır. Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur. Öncelikle bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum” dedi. MESUT GÜLER


 

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat