Görme Engellilere PAÜ’den Güzel Hediye

İlçe Haberleri 4 Aralık 2018 13:25
Videoyu Aç Görme Engellilere PAÜ’den Güzel Hediye
A
a

PAÜ Kütüphanesi’nde görme engellilerin yaşamını kolaylaştıracak donanımlara sahip olan Görme Engelliler Çalışma Salonu’nun açılışı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Kurdele kesiminden sonra beraberindeki heyet ile salonu gezen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, salon içinde hizmet verecek olan profesyonel kitap seslendirme kabini, Braille yazıcı sistemi ve diğer teknik donanımlar ile alakalı, Doç. Dr. Mehmet Surur Çelepi’den bilgiler aldı.

PAÜ’ye Övgü Dolu Teşekkür

Açılışa katılmış olan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Reşat Göcen, merkezin kurulumunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Göcen, “Elektronik ve sesli kütüphane adına üniversitemizin atmış olduğu adımı sevinçle karşıladık. Bunlar görme engelli öğrencilerimiz için çok büyük kolaylık. Sınava hazırlık anlamında öğrencilerimiz büyük kazanım elde edecektir. Diğer öğrencilerle eşit hale gelecektir. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Rektör Bağ, Engelsiz PAÜ Akademisi’nin Müjdesini Verdi

Engellilere karşı duyarlı olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, projelerin devam edeceğini dile getirdi. ve “Bizim projelerimiz devam ediyor. Engelsiz PAÜ Akademisi projemizi hayata geçireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Orada da gerekli olan tüm donanım ve teçhizatı da biz sağlayacağız. Biz; özellikle engelli öğrencilerimize, personelimize, kardeşlerimize karşı bu noktada oldukça duyarlıyız; bu anlamda da Türkiye’de ilkleri oluşturmuş oluyoruz. Yine başka ilklerle de devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/