Gözlerine İnanamadılar

İlçe Haberleri 13 Haziran 2018 12:50
Videoyu Aç Gözlerine İnanamadılar
A
a

Kızları düğün hazırlıklarındayken çıkan yangın ile evleri küle dönmüş olan Yılmaz ailesine Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli yardım etti.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli ilinin Babadağ ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde geçtiğimiz cuma günü çıkmış olan yangında evleri kullanılamayacak hale gelen Yılmaz ailesi, Ramazan Bayramından önce evsiz kalma şokunu yaşadılar. Bayramın 2. günü biricik kızları Büşra Yılmaz’ı evlendirme hazırlıkları yapan Necmettin-Kıymet Yılmaz çifti talihsiz olayın üzüntüsünü üzerlerinden atmak için mücadele ederken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri aileye yardım eli uzattı.

 
Öncelikle Yılmaz ailesine yeni bir ev tutuldu ve ev Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerince tepeden tırnağa tekrardan döşendi. Ardından eve çağrılan Yılmaz ailesi şoke oldu. Evin aileye teslimine Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli Koordinatörü Selma Yıldız da katılımda bulundu. Yangından 4 gün sonra kendileri için kiralanmış olan evde yenilenen eşyaları ile buluşan Yılmaz ailesi sevinçten havalara uçtular.
 

Başkan Osman Zolan sevinçlerine ortak oldu
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan da küçük bir sürpriz yapıp ailenin mutluluklarına görüntülü telefonla görüşerek ortak oldular. Aileye geçmiş olsun dileklerini sunan Başkan Osman Zolan, mal kaybının  telafi edilebileceğini, sevindirici olanında can kaybının olmaması olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesinin her daim ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olduğunu da söyledi.
 
"Bu kadar sevildiğimizi bilmiyorduk"  
 
Bu kadar sevildiklerini, bu kadar değerli olduklarını bilmediğini ifade eden 3 çocuk annesi Kıymet Yılmaz, çok mutlu olduğunu, Allah’ın herkesten razı olmasını, üzüntüsünün, acısının bugün bittiğini, kendisinin böyle bir şey beklemediğini ama yalnız olmadıklarını Sevgi Eli sayesinde anladıklarını dile getirdi.
 
“Sevgi Eli hakkında vatandaşımız bilgi sahibi olsun”
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli Koordinatörü Selma Yıldız, Ailenin başın büyük bir felaket geldiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın talimatları ile hemen harekete geçtiklerini ve aileye evi teslim ettiklerini söyledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat