Hem Merkezde Hem Buldan’da Dokuma Pazarı

İlçe Haberleri 8 Ağustos 2018 10:28
Videoyu Aç Hem Merkezde Hem Buldan’da Dokuma Pazarı
A
a

Pazartesi günlerinde açılan Denizli Dokuma Pazarına ek olarak Buldan’da açılması planlanan Dokuma Pazarı için nihai karar alındı. Pazar, 12 Ağustos’ta açılacak.

http://www.denizli.bel.tr/
Uzun senelerden bu yana, eski zahire pazarı üzerinde açılmış olan Denizli Dokuma Pazarının, yapılan yol çalışmaları sebebi ile yıkılacak olması, pazarda sergi açıyor olan dokumacıları yeni arayışlara sevk etmişti. Denizli Dokuma Pazarında sergi açıp satış yapan dokumacılar, Denizli’deki pazarın sürmesi ve şimdiki pazara uzak olmayan bir yerde devam etmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi’yle görüşmeler yaptılar.  Görüşmeler sürerken, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, şimdiki Denizli otogarının şehrin içerisinde kaldığını, şehir dışına yeni bir otogar yapılıp, şimdiki otogarın da Denizli Dokuma Pazarında sergi açan dokumacıları da içine alacak tekstil alış veriş merkezine dönüştürülmesi fikrini ileri sürmüştü. Hala görüşmeler sürerken Denizli Büyükşehir Belediyesinin otogarın bir kısmında Dokuma pazarı açılmasına sıcak baktığı ve bunun ile alakalı çalışmaların sürdüğü ortaya çıktı.

Buldan’da Da Açılıyor

Denizli Dokuma Pazarının çoğunluğunu meydana getiren Buldanlı dokumacılar, eskiden Buldan’da da böyle bir pazarın kurulduğunu, Denizli Dokuma Pazarına ek olarak Buldan’da Dokuma Pazarının tekrardan açılması gerektiğini fikrini ortaya atınca, Buldan Belediyesi de bir çalışma başlattı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizli Dokuma Pazarına gidip oradaki dokumacılar ile yüz yüze  konuştu. Onların da önerileri ile Buldan’da dokuma pazarının açılması amacı ile 10 gün evvel bir toplantı yapıldı.

Toplantıda yapılan görüşmeler ile Denizli dokuma pazarının pazartesi günü kurulması, bu pazara alıcıların bir gün evvelden gelmesi ve bazılarının Buldan’a uğramaları bu kararın alınmasında etkindi. Daha sonra pazarın sabah saat 06.00 ile 12.00 arasında açılmasına karar verildi.  
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat