Her Yerde Kadınlar Vardır

Siyaset 4 Ağustos 2018 17:38
Videoyu Aç Her Yerde Kadınlar Vardır
A
a

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; 4 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulmuş olan Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın isminin 15 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmasını eleştirdi.

http://www.denizli.bel.tr/
CHP Denizli milletvekili Karaca, Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Aile Bakanlığı’nın adının değişmesi ile alakalı bir basın açıklaması yaptı.

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bakanlığın isminden ‘Kadın’ın çıkarılması yetmezmiş gibi bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleştirilmesinin kadınların toplumsal yaşama eşit katılımlarını imkansızlaştırdığını dile getirdi.

Bakanlığın isminin daha bir ay geçmeden değiştirilerek Ailenin öne alınmasına dikkatleri çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca aileyi ötelemediklerini, öncelik verdikleri şeklinde halka yeniden yalan söyleyeceklerini, kadınların senelerdir ‘Kadın Bakanlığı’ kurulmasını istediklerini ama yeni sistemde kadının tamamen yok sayıldığını, kadının tamamen aile içine hapsedildiğini dile getirdi.

Tabelalardan Silebilirsiniz

Kendilerinin kadının adının yokluğuna, üstüne üstlük Bakanlıkların birleştirilmesine itiraz ettiğini sözlerine ekleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, tabelalardan kadının adının silinebileceğini, kadının adı yok da denilebileceğini tüm bunlara karşı cevaplarının ‘kadınlar vardır her yerde’ şeklinde olacağını ifade etti.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat