İhtiyaç Sahipleri Artık Ev Sahibi Olacak

Okunma: 1498
Ege - Denizli 11 Ağustos 2017 19:12
Videoyu Aç İhtiyaç Sahipleri Artık Ev Sahibi Olacak
A
a

İhtiyaç Sahipleri Artık Ev Sahibi Olacak

http://www.denizli.bel.tr/
Sosyal Devlet anlayışı çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen ve işlemleri Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık 130 lira taksitle verilecek olan konutların yapımında sona yaklaşıldı.

Valimiz Hasan Karahan, konutların yapıldığı bölgede incelemede bulunarak yetkililerden konutların son durumu hakkında bilgi aldı.
 
Sayın Valimiz konut alanı incelemesi öncesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Toplantısına katıldı. Buradaki toplantının ardından Karahasanlı Mahallesine geçen ve gerçek ihtiyaç sahibi 786 aile için yaptırılan konut alanlarında incelemelerde bulurdu.
 
Aylık 130 TL taksitle ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olacağı bölgede, yüklenici firma temsilcilerinden bilgi alan Vali Karahan, inşaatlardaki eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması talimatını verdi. Konutların tamamlanması ile birlikte Denizli’deki gerçek ihtiyaç sahiplerinin sıcak bir yuvaya kavuşacağını vurgulayan Vali Karahan, “Konutlar için başvurular geçtiğimiz Mart ayı içinde yapılmıştı. Başvuru sahipleri arasında gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra belirlenen kriterleri taşıyan gerçek ihtiyaç sahiplerine konutlar teslim edilecek. Böyle bir fırsatı ihtiyaç sahibi ailelerimize sunan Hükümetimize ve diğer tüm ilgililere vatandaşlarımız adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
Toplamda 35.100 TL'ye mal olacak olan konutlar, bürüt 67,5 metre kare ve 2 + 1. Başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız aylık 130 lira taksitle 270 ay vadeli olarak konut sahibi olacaklar.
 
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
türkan kaplan 11 Ağustos 2017 22:31

Nerden başvuru ediyoruz mevki neresi

0 0 Cevap Yaz
Ali 11 Ağustos 2017 22:30

Sydv kurumundan yardim aliyorum 3 yildir gel gelelim ssk li olunca bu evlerden yararlanamiyoruz...

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat